Imprezy, imprezy… Zobacz, na co warto się wybrać w pierwszym tygodniu wakacji

Na co możemy się wybrać w pierwszym tygodniu wakacji? Zobacz, zbliżające się wydarzenia.

Plakaty do wydarzeń w galerii poniżej.

PIĄTEK, 23 CZERWCA, GODZ. 16.30
XXVII Wędrowny Festiwal Kultury Ukraińskiej, RCK scena plenerowa, wstęp wolny
Fundacja Prosvita oraz Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zapraszają na XXVII Wędrowny Festiwal Kultury Ukraińskiej.
W tym roku przyjadą do nas zespoły z Ukrainy:
• Duo-Vita z Wałcza
• H.O.R.P.Y.N.A z Olsztyna
• Bud’mo z Iwano – Frankowska z Ukrainy
• AZPiT Czerkaski NarodnyjChor z Czerkas / Ukraina.

SOBOTA, 24 CZERWCA, GODZ. 12.00
Charytatywny festyn – Budzimy Piotrka, przy Latarni Morskiej
Pomagał innym – pomóżmy Jemu, to hasło, które towarzyszy charytatywnemu wydarzeniu w Kołobrzegu. Chodzi o pomoc Piotrowi Milczarkowi, strażakowi, który uległ wypadkowi podczas udzielania pomocy. Wracając do domu po służbie w kołobrzeskiej straży pożarnej był świadkiem zdarzenia drogowego. Kiedy ruszył na pomoc został potrącony przez samochód. Obecnie jest w śpiączce. Dobre wieści są takie, że zaczął sam oddychać. Niezbędna będzie specjalistyczna rehabilitacja, a ta jest bardzo droga. Koledzy ze straży pożarnej organizują festyn, podczas którego zbierane będą środki na dalsze leczenie. Impreza z mnóstwem atrakcji rozpocznie się o godzinie 12.00. Na wszystkich przybyłych czekać będzie sporo atrakcji. Wśród nich znajdą się pokazy strażackie: gaszenia, ratownictwa drogowego czy wysokościowego. Z bliska będzie można zobaczyć czym na co dzień posługują się strażacy. Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych. Wśród atrakcji wymienić należy przede wszystkim strażackie tory przeszkód dla dzieci czy dmuchańce. Będą także licytacje, w których będzie można zdobyć między innymi możliwość lotu balonem.

SOBOTA, 24 CZERWCA, GODZ. 18.00
Warsztaty muzyczne, Karimski Music School – czyli tajniki zespołowego muzykowania, Laboratorium Kultury Adebar, ul. Armii Krajowej 12, wstęp wolny.
Kolejne warsztaty prowadzone przez Karima Martusewicza. Na zajęcia zapraszamy zarówno początkujących muzyków i wokalistów, jak i tych bardziej zaawansowanych, którzy chcą rozwijać swoją wiedzę i warsztat muzyczny. – Będziemy wspólnie zajmować się podstawami gry zespołowej na takich instrumentach jak: perkusja, gitara basowa, gitara elektryczna czy instrumenty klawiszowe oraz wokal i chórki – dodają organizatorzy. Warsztaty zakończą się wspólnym koncertem przed kołobrzeskim Ratuszem, 25 czerwca..

SOBOTA, 24 CZERWCA, GODZ. 19.00
“RoCK Festiwal”, RCK – scena plenerowa, wstęp wolny
Wystąpi dla Państwa zespół Rat Kru, a jako support Babcia Dynamit.

SOBOTA, 24 CZERWCA, GODZ. 20.00
STAND-UP ALEKSANDRY RADOMSKIEJ, KLUB CENTRALA, ul. WĄSKA 1, IMPREZA BILETOWANA – 60 ZŁ
Radomska od lat podbija serca swoich obserwatorek w internecie, od 2021 roku – na scenie. Debiutancka trasa stand-upowa okularnicy, która dzięki swojemu ADHD robi masę rzeczy na raz i porywa ludzi na scenie, okazała się spektakularnym sukcesem. Po wakacyjnej przerwie powraca – z nowym, jeszcze lepszym programem i gwarantuje jeszcze więcej śmiechu i refleksji, które zostaną z Tobą na dłużej. Program „Zrozumiesz jak dorośniesz”.

NIEDZIELA, 25 CZERWCA, GODZ. 11.00
Rodzinne Niedziele, Skwer Pionierów, wstęp wolny

NIEDZIELA, 25 CZERWCA, GODZ. 20.00
Noc Świętojańska, Regionalne Centrum Kultury, wstęp wolny
Na scenie plenerowej RCK rozpoczną się obchody przesilenia letniego. O folkowe klimaty zadbają dwa świetne zespoły muzyczne – Rzepczyno i Kurna Chata. Nie zabraknie też żywiołu ognia – grupa Febris szykuje dla Was Fireshow!

ŚRODA, 28 CZERWCA, GODZ. 18.00
Otwarte warsztaty informatyczno – programistyczne, Laboratorium Kultury Adebar, ul. Armii Krajowej 12, wstęp wolny
Cykliczne warsztaty poprowadzi Damian Ospara – absolwent I LO im. M. Kopernika w Kołobrzegu i Politechniki Poznańskiej.
Przez lata pracował zarówno dla dużych korporacji jak i małych startupów z polski i zagranicy. W codziennej pracy posługuje się różnymi narzędziami oraz technologiami, które służą do tworzenia aplikacji i oprogramowania, które później wykorzystywane jest przez ludzi z różnych branży: medycznej (Sartorius), finansowej (mBank, PayU, Allegro) , publicystycznej oraz reklamowej (RoqAd, NeueZürcher Zeitung, PubOcean) bądź linii lotniczych (Lufthansa). Korzystając ze swojego doświadczenia zawodowego, Damian gorąco zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w cyklicznych zajęciach informatyczno-programistycznych.
Zajęcia nie będą miały narzuconej tematyki, a uczestnicy sami zdecydują, co chcieliby poznawać. Damian chętnie podzieli się wiedzą zdobytą w pracy w zakresie języków programowania Python, Java, Scala, Java(Type)script oraz rozwiązań chmurowych. Posiada również umiejętności w zakresie sprzętu komputerowego i podstaw robotyki. Na spotkaniu zapoznawczo-organizacyjnym możemy wspólnie ustalić zakres tematyczny zajęć i przy okazji dowiedzieć się co nie co o zawodzie programisty. Nie zabraknie przy tym technicznej kreatywności, zabawy w grupach i miłej atmosfery. Nikogo nie wykluczamy, zapraszamy każdego, kto jest zainteresowany tą tematyką.

CZWARTEK, 29 CZERWCA, GODZ. 16.30
„Kołobrzeskie Neony – z pamiętnika Seniora”, Laboratorium Kultury Adebar, ul. Armii Krajowej 12, wstęp wolny
Laboratorium Kultury – Adebar zaprasza mieszkańców Kołobrzegu na cykl spotkań pt. “Kołobrzeskie Neony – z pamiętnika Seniora”.
– Porozmawiamy o lokalnym designie, który wpływa na budowanie naszej tożsamości, historii i tradycji oraz wzbogaca dziedzictwo kulturowe – zachęcają organizatorzy. – Przybliżymy sylwetki pierwszych powojennych projektantów oraz ideę ratowania kołobrzeskich neonów i odbędziemy podróż w czasie – pokazując materiały archiwalne dot. świetlnych reklam z lat 1960-90. Zainspirujemy także do przyniesienia własnych fotografii i powspominamy wspólnie czasy świetności retro kurortu. Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców naszego miasta, a szczególnie do kołobrzeskich seniorów. – Mamy nadzieję, że blask neonowych wspomnień przywróci pamięć z lat ich młodości – dodają.

CZWARTEK, 29 CZERWCA, GODZ. 19.00
Koncert – „Wspomnienie Festiwalu Piosenki Żołnierskiej”, Regionalne Centrum Kultury – scena plenerowa, wstęp wolny
Koncert chóru “Kombatant” przypomni najpopularniejsze piosenki z legendarnego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej.
Kiedyś nuciła je cała Polska, ale w sercach i pamięci wielu pokoleń Polaków pozostały do dziś. Kto ich nie zna – będzie miał niepowtarzalną okazję zapoznać się z przebojami FPŻ właśnie tu – w Kołobrzegu, gdzie “morze błękitne, błękitne jak len, (…) słońce złociste, jak dukat na niebie, (…) róże czerwone, gdy płonie w nich dzień” jak głosi tekst jednej z piosenek-laureatek Złotego Pierścienia.

 

Komentarze