Jaca – Pomoże jak może. Niezwykły wolontariusz dziś w Kołobrzegu

2000 kilometrów na rowerze przez Polskę planuje pokonać Jacek Szwark – wszystko po to, by pomóc rodzinie znajdującej się w dramatycznej sytuacji życiowej.

“Jaca – Pomoże jak może”  to akcja, która wystartowała na początku maja w Kętrzynie na Mazurach. Po przejechaniu ponad 1600 kilometrów rowerem niezwykły wolontariusz zmierza właśnie do Kołobrzegu. Około godz. 10 miał do celu 70 kilometrów, a nad morzem powinien pojawić się około godz. 15.  Tu spędzi noc, a następnie wyruszy dalej, w kierunku Słupska, a następnie Gdańska i Elbląga.

Jego wysiłek ma na celu nagłośnienie zbiórki na rodzinę nękaną przez choroby. Państwa Gołaszewskich pochodzących z Reszla dotknęła wielka tragedia. U ich trzech córek wykryto ciężką chorobę genetyczną. Starszy syn cierpi na zespół Aspergera, a młodszy na chorobę nerek. Dodatkowo głowa rodziny musiała zaopiekować się swoją niepełnosprawną siostrą. Aby rodzina mogła w ogóle myśleć o przyszłości, konieczny jest remont i dostosowanie domu. Na stronie Siepomaga.pl ruszyła zbiórka, gdyż swoje wszystkie oszczędności rodzice musieli przeznaczyć na leczenie dzieci. Link do zbiórki TUTAJ.

Komentarze