Jak catering uratował moje zdrowie i sylwetkę?

Od zawsze miałam problem ze zdrowym odżywianiem. Jedzenie było dla mnie przykrą koniecznością, a gotowanie niewyobrażalną męczarnią. Zazwyczaj sięgałam po coś, co akurat mam pod ręką, oby tylko zaspokoić głód. Jak się można łatwo domyślić, nie było to korzystne dla mojego zdrowia, a ośrodek głodu i sytości miałam całkowicie zaburzony. Tak naprawdę byłam non stop głodna, czułam się wiecznie zmęczona, a wyniki corocznych badań pozostawiały wiele do życzenia. Wiedziałam, że nadszedł czas, aby to zmienić, ale kompletnie nie wiedziałam, jak się za to zabrać.

Z pomocą przyszedł mi trend na wszelkiej maści gotowe cateringi. Okazało się bowiem, że dieta pudełkowa wcale nie musi oznaczać czegoś drogiego i dostępnego tylko dla “wyższych sfer”.

Codzienne posiłki na wyciągnięcie ręki

Mimo, że do tej pory kompletnie nie znałam się na prawidłowym komponowaniu posiłków, podświadomie czułam, że to moje jedzenie byle czego nie jest obojętne dla mojego zdrowia. Byłoby kwestią wręcz niemożliwą, żeby częste bycie na suchym prowiancie czy też zastępowanie posiłku gotowymi daniami z dyskontu mogło w jakikolwiek sposób dać mojemu organizmowi wszystko, czego on naprawdę potrzebuje. Nie da się ukryć, że była to dla mnie opcja wyjątkowo wygodna i niezajmująca wiele czasu, ale nie da się tak funkcjonować nieustannie przez wiele lat.

Kiedy jednak zobaczyłam wśród swoich znajomych pudełka z jedzeniem, od razu zapaliła mi się zielona lampka, że to może być też coś dla mnie – nie dość, że nie trzeba tutaj samemu wymyślać i układać posiłków, to jeszcze dodatkowo odchodzi obowiązek robienia zakupów spożywczych i długiego stania w kolejkach. Czy można wymarzyć sobie coś piękniejszego? Żałuję, że nie wiedziałam o tym wcześniej.

Dieta pudełkowa i jej rodzaje

Największym wyzwaniem był dla mnie wybór firmy, ustalenie kaloryczności oraz dobór odpowiedniego dla siebie wariantu żywieniowego. Zdecydowałam się na firmę DietBox i to był strzał w dziesiątkę. Na stronie można znaleźć kalkulator kaloryczny, który pozwoli dobrać najodpowiedniejszy dla siebie wariant energetyczny, a jeżeli chodzi o same diety, to do wyboru mamy, chociażby uwielbianą przez Adele antyzapalną dietę Sirtfood, dietę ketogeniczną, wegańską, dietę dla osób wykluczających gluten czy też nabiał oraz np. dietę z niskim indeksem glikemicznym, który pomoże utrzymać stabilny poziom cukru we krwi.

Niezwykle istotną kwestią był dla mnie również dobór składników, jakich używa się w cateringu. W firmie DietBox mam pewność, że zostały użyte najwyższej jakości produkty, co ma bezpośredni wpływ na efekt końcowy. Dzięki temu, przygotowywane dania są, nie tylko zachęcające wizualnie, ale przede wszystkim treściwe i wartościowo odżywcze, co pomaga mojemu organizmowi powrócić do równowagi po wielu latach śmieciowego jedzenia.

Moda na catering dietetyczny

Chociaż dla wielu osób moda na catering dietetyczny Szczecin może wydawać się bezsensowną fanaberią, to trzeba przyznać, że jest to tak olbrzymie ułatwienie, że aż momentami nie dowierzam, że to dzieje się naprawdę i jest dostępne dla każdego, niezależnie od jego statusu materialnego i wykonywanego zawodu. Do tej pory wydawało mi się, że jest to rozwiązanie jedynie dla osób znanych z kolorowych gazet i internetu, ale, na szczęście, bardzo się myliłam. Nie dość, że moje posiłki są odpowiednio zbilansowane pod kątem białka, zdrowych tłuszczy, węglowodanów oraz błonnika, to dodatkowo nauczyłam się jeść regularnie i nie mam tym samym problemu z uporczywym uczuciem głodu.

Każdego poranka otwieram drzwi, a tam czeka na mnie pudełko ze smakowitymi posiłkami na cały dzień. Czy może być coś piękniejszego w tym zabieganym świecie, w którym każdego dnia ma się wrażenie, że doba staje się coraz krótsza i krótsza, a my już nie wiemy, które zadanie jest najbardziej priorytetowe?

Gotowy catering na co dzień

Jeżeli komukolwiek dieta wciąż kojarzy się z restrykcjami i ograniczeniami, to najwyższy czas, żeby to zmienić. Dieta powinna być naszym stylem życia i jeżeli chcemy wprowadzić jakieś pozytywne zmiany do swojego jadłospisu, to późniejszy powrót do starych nawyków całkowicie je zniweczy, dlatego zdecydowanie lepszą alternatywą jest umiar oraz zdrowe podejście każdego dnia.

Prawda jest jednak taka, że wybierając fit catering, otrzymujemy dania tak zbilansowane i dopasowane do naszych preferencji i stylu życia, że ochota po sięganie po coś niezdrowego bezpowrotnie znika.

Podsumowanie

Niezależnie od tego czy jesteś w podobnej sytuacji życiowej i relacji z jedzeniem co ja, czy też może po prostu wiesz, że czeka cię intensywny czas w pracy, który uniemożliwi gotowanie, to warto, żebyś chociaż raz w życiu przekonał się, jak wspaniałym rozwiązaniem jest dieta pudełkowa. To nie tylko oszczędność czasu i odciążenie swojej głowy od domowych obowiązków, ale też możliwość poznania nowych kompozycji smakowych czy też zainspirowanie się recepturami, które na przyszłość można samemu wykorzystać w swojej kuchni.

Zdecydowanie jest to opcja warta polecenia i rekomenduję ją każdemu, komu tylko mogę.

– Artykuł sponsorowany

Komentarze