Jak obecnie żyje się w różnych  regionach Ukrainy?

Kołobrzeska biblioteka publiczna zaprasza na spotkanie z ukraińskim dziennikarzem Dmytrem Antoniukiem – krajoznawcą, autorem książek o zabytkowych pałacach, zamkach i klasztorach, a także inicjatorem akcji społecznych budujących porozumienie ukraińsko–polskie.

Podczas spotkania autor opowie o tym, jak obecnie żyje się w różnych  regionach Ukrainy, a także o zabytkowych zamkach, pałacach i  klasztorach, które od wielu lat z pasją poznaje, kataloguje i  popularyzuje. W czasie spotkania będzie można nabyć jego najnowsze publikacje, a także  dwujęzyczny kalendarz na 2023 rok „Polskie zamki i rezydencje w  Ukrainie”. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na wsparcie dla Ukrainy.

Wydarzenie odbędzie się w piątek, 10 lutego o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu przy ul. J. Frankowskiego 3. Darmowe wejściówki do odbioru w Czytelni Prasy.

Dmytro Antoniuk – dziennikarz, podróżnik, tłumacz, krajoznawca oraz  przewodnik turystyczny po Ukrainie. Autor przewodników  turystyczno-historycznych po obwodzie Żytomierskim, Winnickim,  Połtawskim i Bukowińskim. Jego książka „Polskie zamki i rezydencje na  Ukrainie” ukazała się dwukrotnie w języku ukraińskim (2011, 2012), a w  2018 roku, również w języku polskim. Kontynuację tego projektu stanowi  książka „Rzymskokatolickie klasztory na Ukrainie”. W 2020 roku razem z Paweł Bobołowicz, korespondentem radia WNET w Ukrainie, odwiedził miejsca pamięci, przede wszystkim cmentarze, związane z wojną 1920 roku. Efektem tej wyprawy jest książka „1920–2020. Pamięć w czasach zarazy”.

 

Komentarze