Jak pakować prezenty świąteczne?

Jak najczęściej pakujemy prezenty?

Okazuje się, że najwięcej osób (75%) owija upominki w papier lub pakuje je w torby prezentowe. Do mniej popularnych sposobów należą chowanie prezentów do kupionych oddzielnie pudełek (50%) lub użycie oryginalnych opakowań, np. papierowych toreb z logo sklepu (46%). Duża część ankietowanych dekoruje też paczki – najczęściej ozdobnymi wstążkami czy sznurkami (65%) oraz naklejkami, kokardami lub rozetami (60%).
Również w Empiku ze wszystkich świątecznych produktów największym zainteresowaniem cieszy się ozdobny papier pakowy. Hitem jest też przezroczysty celofan, który pozwala stworzyć efektowne zestawy z kilku elementów. To dobry pomysł również wtedy, gdy chcemy wręczyć niezobowiązujący prezent i od razu zdradzić jego zawartość.

Papier – zacznijmy od koncepcji

Papier najlepiej sprawdza się do owijania upominków o regularnych kształtach, najlepiej w kartonach. Jeśli postawimy na spójną kolorystykę i dekoracje, przemyślane opakowania prezentów mogą być naszym znakiem rozpoznawczym. Paczki o podobnym wzorze czy z charakterystycznymi zdobieniami będą wyróżniać się pod choinką i w subtelny sposób komunikować, kto przygotował upominek. W szerokiej ofercie z pewnością każdy znajdzie papier oddający jego estetyczne upodobania: zadrukowany geometrycznym wzorem, świątecznymi grafikami lub gładki – matowy lub z połyskiem. W ostatnich latach dużym powodzeniem cieszy się także szary papier pakowy, chociaż i on występuje teraz w wielu świątecznych wariantach.
Aby prezenty wyglądały jeszcze okazalej i cieszyły nawet przed rozpakowaniem, można dodatkowo owinąć je wstążkami czy sznurkami oraz zawiesić ozdobne bileciki. Do oznaczenia, do kogo powinien trafić prezent, przydadzą się także specjalne naklejane etykiety do zapisywania imion. Jeśli szukamy bardziej przyjaznej środowisku alternatywy, pakunek – niezależnie od papieru – można owinąć sznurkiem jutowym lub bawełnianym, wyprodukowanym z materiałów z recyklingu. Jako dekoracja mogą posłużyć suszone owoce, np. plasterki pomarańczy, szyszki czy wręcz wciąż pachnące lasem gałązki.

Torby i pudełka prezentowe

Owijanie prezentów w papier to jednak dość czasochłonna metoda i wymaga pewnej wprawy. Co więcej, upominki o nietypowym kształcie trudno jest zapakować w ten sposób. Dlatego nie dziwi, że torby cieszą się tak dużą popularnością – to doskonałe rozwiązanie w przypadku zabawek i maskotek czy kosmetyków.
Warto jednak pamiętać o dekoracyjnych pudełkach, które potrafią zamienić nawet symboliczny prezent w efektowną niespodziankę. Spośród wszystkich produktów do pakowania w Empiku największym hitem jest właśnie pastelowe pudełko z motywem choinek i wielką różową kokardą na wieczku. Do takiego opakowania można schować świąteczne pierniczki czy inny własnoręcznie przygotowany podarunek, np. karteczki z afirmacjami lub komplementami na każdy dzień roku. To także dobry pomysł na eleganckie zapakowanie karty prezentowej. Wolną przestrzeń można wypełnić słodyczami, aby upominek robił jeszcze większe wrażenie.
Pudełka to najlepsza opcja również wtedy, gdy chcemy wręczyć prezent wykonany z materiału podatnego na uszkodzenia, np. ceramikę czy szkło. Dla dodatkowego zabezpieczenia warto wykorzystać wypełniacz – obecnie dostępnych jest wiele ekologicznych zamienników dla tradycyjnej folii bąbelkowej, np. wiórki z makulatury – są też dużo bardziej estetyczne.
Do Świąt zostało już kilka dni. To ostatni moment, aby wyposażyć się we wszystkie artykuły potrzebne do pakowania prezentów. Więcej inspiracji można znaleźć na Empik.com i w salonach Empiku – w okresie przedświątecznym pracujących w wydłużonych godzinach. Jeszcze do 21 grudnia stacjonarnie można skorzystać z promocji 4 za 3 na produkty do pakowania prezentów.
Dekoracje do pakowania.jpeg

Komentarze