Jak powinno wyglądać miasto? Kolejna debata w czwartek

Przestrzeń parkowa, architektoniczna, reklamowa – czyli jak powinno wyglądać nasze miasto? Takie pytanie stawiają miejscy urzędnicy zapraszający na spotkanie otwarte do Laboratorium Kultury Adebar.
„Przestrzeń parkowa, architektoniczna, reklamowa – czyli jak powinno wyglądać nasze miasto” – to temat najbliższego czwartkowego spotkania. W wielu współczesnych miastach problemem jest możliwość skutecznego wdrożenia ustawy krajobrazowej. Kilka lat temu Kołobrzeg podjął prace nad uchwałą krajobrazową, regulującą zasady sytuowania reklam na terenie miejskim. Prace jednak wstrzymano. Sądy administracyjne uchylają analogiczne akty prawa miejscowego w innych miastach. Okresowo miasto przeprowadza inwentaryzację reklam, szczególnie znajdujących się w pasach drogowych. Jest zdecydowanie lepiej, niż jeszcze dekadę temu, jednak czy jest dobrze? O tym będzie można porozmawiać już w najbliższy czwartek o godzinie 18 w Laboratorium Kultury Adebar.
Spotkanie będzie ostatnim z cyklu konsultacji w ramach szerokiego projektu ubiegania się Kołobrzegu o miano Europejskiej Stolicy Kultury 2029. W ramach projektu zaproponowano cztery spotkania. Dotychczas odbyły się trzy, jedno dotyczyło przyszłości amfiteatru, drugie edukacji i lokalnego rynku pracy, trzecie  ruchu kołowego w mieście. Mając na uwadze zainteresowanie dotychczasowymi spotkaniami, we wrześniu przewidziano wznowienie cyklu.

Komentarze