Jak przeciwdziałać białym włamaniom

Każdy z nas ma potrzebę bezpieczeństwa. Za wszelką cenę staramy się zabezpieczyć nasz dom przed niechcianymi gośćmi. Do tego mają nam służyć mocne, zrobione z najlepszego materiału i posiadające kilka zamków drzwi. Nie zawsze to jednak wystarcza. Jak zatem się zabezpieczyć?

Czym jest „białe włamanie”.

Do pewnego czasu wszystko było w porządku, drzwi które były wyposażone w jeden główny bądź kilka dodatkowych zamków sprawdzały się w swojej roli wyśmienicie. Niestety z czasem włamywacze postanowili pójść krok dalej. Mianowicie chodzi o tak zwane białe włamanie, które polega przede wszystkim na tym że sprawcy nie pozostawiają po sobie jakichkolwiek śladów. Od kilku może kilkunastu lat odnotowuje się coraz więcej zgłoszeń tego typu, jednak nie bardzo wiadomo co z tym fantem można zrobić. Najczęściej tego typu włamania są spotykane w większych miastach bądź przedmieściach. Właśnie takie włamania powodują obawy wielu ludzi, że któregoś dnia wrócą do domu i zostaną go kompletnie zrabowanego. Najgorsze jest w tym wszystkim to, że sprawcy nie zostawiają śladów. Dlatego zachodzi pytanie, czy można jakoś zapobiec białym włamaniom?

Jak ustrzec się przed „białym włamaniem”

A więc jeżeli chcemy spać spokojnie nie martwiąc się o ten problem, musimy poznać pierwszą i najważniejszą zasadę. Przede wszystkim jeżeli posiadamy zamki na klucze piórowe, w tym wypadku nie ma znaczenia czy są to jedno-piórowe czy dwu-piórowe musimy je niezwłocznie wymienić z https://www.abc-zabezpieczen.pl/ na klucze i zamki innego typu. Klucze piórowe w zasadzie nie stanowią większego problemu aby otworzyć je różnymi sposobami. Dlatego nie zaleca się ich stosowania. W takim wypadku warto udać się do renomowanego salonu ślusarskiego w którym otrzymamy fachową pomoc od profesjonalnych ślusarzy. Warto rozglądać się za zamkami do drzwi, które są wykonane z najlepszej jakości materiałów i po ich zakupie będziemy mieć pewność i gwarancje ich solidności. W tej kwestii warto doradzić się specjalistów, którzy pomogą nam dokonać odpowiedniego wyboru. Niestety najlepszej jakości zamki nie uchodzą za tanie. Jednak dają największą gwarancję bezpieczeństwa.

A więc, włamania tego typu spotykane są w większości w miastach, szczególnie Warszawie, jednak mogą pojawiać się w całej Polsce. Warto więc przemyśleć sprawę i przede wszystkim zatroszczyć się o własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo drogocennych rzeczy. W końcu jeżeli w takim wypadku sprawcy nie zostawią żadnych śladów ciężko będzie odzyskać stracone przedmioty.

 

Komentarze