Jak zmieni się muszla koncertowa i co będzie się w niej działo?

Jak już informowaliśmy, Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg na 9-letnią dzierżawę muszli koncertowej.

Wiemy już, jak zmieni się to miejsce i co będzie się tu działo w przyszłości. W przetargu wybrano ofertę złożoną przez kołobrzeskiego przedsiębiorcę, roczny czynsz dzierżawny to ponad 72 tysiące złotych netto. Umowa powinna zostać podpisana do 18 lipca i od tego czasu dzierżawca będzie miał rok na przeprowadzenie prac remontowych.

Według zapowiedzi, jakie przedłożył on w przetargu pozostawi on stalową konstrukcję muszli. Zewnętrzne i wewnętrzne poszycie zostanie wykonane na nowo na drewnianej podkonstrukcji. Dach otrzyma kolor grafitowy, wnętrze natomiast biały. Scena będzie betonowa, natomiast podest przed nią powstanie z elementów drewnianych. Na dzierżawionym terenie dopuszczona jest oczywiście działalność gastronomiczna. Staną tu pawilony kontenerowe nawiązujące swoim wyglądem do tych, które miasto postawiło przy okolicznych deptakach. Na całym terenie zostanie ułożona na nowo kostka brukowa. Całości dopełnić ma plac zabaw.

W muszli mają odbywać się wydarzenia skierowane zarówno do rodzin z dziećmi, jak i młodzieży i stricte dorosłych. W programie nie zabraknie zarówno wieczorków tanecznych, jak i wydarzeń okazjonalnych, jak Festiwal Kolorów, Dzień Rybaka, Oktoberfest. Ma tu działać także kino letnie, a dzierżawca przewiduje również organizację pokazów rękodzieła czy wystaw sztuki. Zupełną nowością ma być „Scena Młodych Kołobrzeg”, czyli miejsce dla młodych wokalistów, didżejów czy komików.

Komentarze