Jaki sprzęt dla firmy sprzątającej najlepszy?

Każdy właściciel firmy sprzątającej dobrze wie, jak istotny dla efektywności wykonywanej pracy okazuje się odpowiedni dobór maszyn czyszczących. Błędy są naprawdę kosztowne. Dlatego sprawdźmy, jaki sprzęt dla firmy sprzątającej pozwoli uzyskać największą skuteczność działania.

Pomyśl o swojej grupie docelowej

To w zasadzie podstawa, ponieważ nie ma żadnego uzasadnienia kupowanie urządzeń, które po prostu się nie sprawdzą w danej branży z powodu zbyt małej wydajności albo zwykłego niedopasowania. Przecież samojezdny automat szorująco-zbierający kompletnie się nie przyda na małej powierzchni, ponieważ trudno byłoby się nim poruszać. Z kolei odkurzacz biurowy nie nadaje się do czyszczenia hali produkcyjnej. Dlatego tak ważne, aby dokładne przemyśleć, do kogo kieruje się swoją ofertę sprzątania. Dzięki temu można dokonać wyboru optymalnych urządzeń czyszczących.

Jaki sprzęt dla firmy sprzątającej domy i mieszkania?

Duże maszyny czyszczące okażą się nieprzydatne, ponieważ one nie przydadzą się w małych pomieszczeniach.

Najlepsze są w miarę lekkie i mobilne urządzenia jak:

  • odkurzacz do pracy na sucho z kompletem niezbędnych akcesoriów jak model Nilfisk VP 300. Przy okazji należy pamiętać, żeby takim urządzeniem nie usuwać mokrych plam, bo to grozi spaleniem silnika;
  • odkurzacz piorący, dzięki czemu szybko i łatwo można wyczyścić dywan czy tapicerkę mebli. Dobrze się sprawdzi model Bissell Big Green 48F3ER ze zintegrowaną szczotką napędzaną osobnym silnikiem dla zwiększenia efektu czyszczenia;
  • myjka parowa przeznaczona do doczyszczania oraz dezynfekcji powierzchni. Świetnym wyborem jest EVO 304 24/7 firmy Tecnovap z kompletem akcesoriów do mycia szyb, podłóg i ścian.

Jaki sprzęt dla firmy sprzątającej biura, miejsca użyteczności publicznej lub zakłady przemysłowe?

Obsługa sektora B2B wymaga już mocniejszych urządzeń, często o bardzo zaawansowanych parametrach użytkowych i funkcjonalnościach.

 Warto zdecydować się na:

  • profesjonalny odkurzacz do biura lub hotelu, który poradzi sobie z uciążliwymi plamami. Jednocześnie zapewnia efektywną pracę przez długi czas bez ryzyka uszkodzenia silnika. Godny polecenia jest model Viper DSU 10;
  • automat szorująco-zbierający, który jest niezbędny do sprzątania w dużych halach, galeriach czy zakładach przemysłowych. Znakomicie zastępuje szczotkę, szufelkę i mopa, a ponadto nie pozostawia mokrych plam. Dzięki temu posadzka jest czysta, ale i w pełni bezpieczna. Można się zdecydować na model kablowy, ale większy komfort daje urządzenie bateryjne jak Nilfisk SC401.
  • jednotarczowa szorowarka o dużej wydajności działania, która szybko usuwa nawet silne zabrudzenia. Doskonale się też sprawdzi jako uzupełnienie dla automatów szorująco-zbierających w miejscach, do których to urządzenie nie jest w stanie dotrzeć, a więc na piętrach. Niezawodną pracę gwarantuje model Viper LS 160.

Źródło:

https://tromil.pl/maszyny-do-mycia-podlog/

https://pracabezszefa.pl/maszyna-do-mycia-podlog

https://multi-matic.pl/k/urzadzenia-czyszczace/maszyny-czyszczace/

artykuł sponsorowany 

Komentarze