Jakie imprezy zaplanowano na lato?

75 imprez w 62 dni sezonu letniego – takie są plany Regionalnego Centrum Kultury.

Podczas dzisiejszego spotkania dotyczącego przygotowań do sezonu, dyrektor RCK Tadeusz Kielar podzielił się garścią informacji o tym, co będzie działo się latem w mieście. RCK planuje przygotowywać atrakcje nie tylko na swoich obiektach, ale także w przestrzeni miejskiej – przy bindażu, w porcie czy porcie jachtowym. Będą też wydarzenia w amfiteatrze.

Co planuje RCK? Między innymi 6 dużych festiwali. W lipcu i sierpniu zaplanowano kolejną edycję Festiwalu Opery i Operetki. Dla młodzieży przewidziano koncerty w ramach Festiwalu Dobre Tony. Nie zabraknie też Muzyki w Katedrze. Z kolei gwiazdą zaplanowanego na przełom lipca i sierpnia RCK Pro Jazz ma być Leszek Możdżer. Z uwagi na spodziewane duże zainteresowanie to wydarzenie odbędzie się w amfiteatrze.

Co poza tym? Festiwal Artystów Ulicy w różnych częściach Kołobrzegu, Poranne Koncerty Kameralne, Wakacyjny Teatralny Elementarz dla dzieci, Jarmark Solny, a także występy Kołobrzeskiej Orkiestry Zdrojowej, Kino na Leżakach przy stadionie i strefa chilloutu z koncertami w porcie jachtowym. Więcej szczegółów wkrótce.

Komentarze