Jakie inwestycje planuje miasto w tym roku?

Urząd Miasta przedstawił dziś plan inwestycji na najbliższe miesiące.

Magistrat zakłada realizację 68 zadań za 65 milionów złotych. 29,5 mln ma pochodzić z funduszy zewnętrznych, m.in. w ramach “Polskiego Ładu”. Co znalazło się na liście prac? Najpóźniej w maju zakończy się przebudowa ulicy Obrońców Westerplatte. Z kolei po sezonie ruszą prace na Zdrojowej. Urzędnicy chcą w ten sposób uniknąć dodatkowych utrudnień w tej części miasta. W tym roku miasto wykona zapowiadaną przebudowę ul. Armii Krajowej na odcinku od Dworcowej do Łopuskiego. Do 6 października zakończy się natomiast przebudowa promenady na odcinku od Kamiennego Szańca do Ekoparku. Tu niestety nie uda się uniknąć prowadzenia robót w czasie wakacji. W drugiej połowie roku rozpocznie się z kolei budowa parkingu przy ulicy Zygmuntowskiej. Nie jest jeszcze znany termin rozpoczęcia przebudowy mostu na ul. Młyńskiej. Urzędnicy czekają na wykonanie dokumentacji projektowej, natomiast stan mostu nie pozwala na odkładanie tej inwestycji.

Co poza sprawami drogowymi zmieni się w mieście? Do końca marca powinny zakończyć się prace przy budowie świetlicy na osiedlu Ogrody. Z kolei w sierpniu mija termin robót przy sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 5. Po wykonaniu odbiorów technicznych dzieci będą mogły korzystać z obiektu w roku szkolnym 2022/23. W ostatnim kwartale rozpocznie się przebudowa żłobka „Krasnal”. Prace zakończą się już w 2023 roku i pozwolą zwiększyć liczbę miejsc dla dzieci ze 120 do 220 maluchów. Cały czas trwają prace przy remoncie ratusza. Na rewitalizację czeka też Skwer 750-lecia w centrum miasta. Tu swoje oferty przedstawiły dwie firmy, a magistrat musi zdecydować, która z nich zajmie się odmianą tego terenu zielonego. Gdy tylko odpuści zima rozpocząć się mają także prace na ulicy Basztowej, gdzie na wykonanie czeka obiekt rekreacyjny. Zgodnie z zapowiedziami w MOSiR przebudowana zostanie też strzelnica sportowa.

Magistrat podzielił się także planami dotyczącymi inwestycji, które są dopiero na etapie projektów, a ich realizację przewidziano w kolejnych latach. Pełną listę można zobaczyć poniżej.

POP

Fot. Karol Skiba/Archiwum

Komentarze