Jakie zadania stoją przed służbami w sezonie letnim?

Tradycyjnie tuż przed rozpoczęciem sezonu letniego służby ratunkowe, mundurowe, a także jednostki miejskie przedstawiły raport dotyczący bezpieczeństwa w czasie wakacji.

Jak zwykle na dodatkowe wsparcie będzie mogła liczyć policja, która już uruchomiła też patrole rowerowe mające usprawnić interwencje w strefie nadmorskiej. Mundurowi specjalnie przygotowują się także na drugą połowę lipca, gdy w związku z dużymi imprezami do miasta przyjadą dodatkowe tłumy turystów. Na plaży już w ten weekend zostaną uruchomione pierwsze cztery kąpieliska. Kolejne ruszą od początku lipca i będzie ich łącznie 11. Co ważne, pomimo problemu z obsadą wież ratowniczych w całym kraju, w Kołobrzegu udało się znaleźć ratowników, którzy na zabezpieczą sezon. Łącznie będzie ich blisko 60 i przyjadą z całej Polski.

Komendant straży miejskiej zwrócił uwagę na to, jak duże zagrożenie stanowią hulajnogi, których w sezonie letnim jeszcze przybędzie. Strażnicy planują walczyć również z dzikim handlem, choćby ze sprzedawaniem żywności bez odpowiednich zezwoleń, a także w wątpliwych warunkach sanitarnych, w czym pomagać ma sanepid. Teren powiatu kołobrzeskiego niezmiennie w czasie sezonu zabezpieczy pięć karetek. Na uwagę zasługuje fakt, że w czasie wakacji trwać będą dwie duże inwestycje drogowe. Pierwsza wkrótce rozpocznie się przy Armii Krajowej, a druga w sierpniu na Zdrojowej. Straż pożarna zwracała uwagę, że zwłaszcza w tym drugim przypadku konieczne jest zapewnienie odpowiedniego dojazdu dla służb do okolicznych budynków.

Komentarze