Jakub Rzeźniczak odejdzie z Kotwicy?

Czy Jakub Rzeźniczak pozostanie w Kotwicy na rundę wiosenną II ligi? Okazuje się, że chociaż 37-latek gra w Kołobrzegu zaledwie od pół roku, to jego dalsze występy w biało-niebieskich barwach nie są takie pewne.

O tym, że klub planuje rozwiązać umowę z obrońcą jako pierwsze napisały WP SportoweFakty. – Po zakończeniu rundy jesiennej 37-letni obrońca otrzymał propozycję rozwiązania kontraktu, który podpisał przed rozpoczęciem obecnego sezonu.(…) Powodem jest niezadowolenie z formy 9-krotnego reprezentanta Polski, tym bardziej, że jego miesięczne zarobki to ponad 30 tys. zł, co jak na warunki II-ligowe jest sumą gigantyczną – można przeczytać na stronie serwisu sportowego.

Wątpliwe jednak, by zawodnik zgodził się na rozwiązanie umowy do czasu uregulowania pieniędzy, jakie powinna wypłacić mu Kotwica. Jeśli pieniądze wpłyną na konto piłkarza, być może będzie on w stanie rozwiązać kontrakt i poszukać innego pracodawcy. Przypomnijmy, że klub właśnie złożył wniosek o dotację z Urzędu Miasta w kwocie 5,2 mln zł na drużynę seniorów, lecz na takie dofinansowanie nie ma co liczyć, gdyż cała pula na kołobrzeski sport wynosi 3,8 mln zł.

Kotwica jest obecnie liderem II ligi. W 20 spotkaniach zdobyła 37 punktów i ma trzy “oczka” przewagi nad drugim KKS-em Kalisz.

Komentarze