Jarmark Solny w centrum miasta – część ulic będzie zamknięta

Znamy dokładne plany dotyczące tegorocznej edycji Jarmarku Solnego.

Jarmark ruszy już w niedzielę 11 lipca i potrwa do środy 4 sierpnia. W tym roku organizatorem Jarmarku Solnego jest Regionalne Centrum Kultury.

W czasie wydarzenia zostanie wyłączony ruch kołowy w centrum miasta. Chodzi o odcinek pomiędzy ratuszem, bazyliką, a urzędem miasta. Tu, wzdłuż zamienionych w deptak ulic stanie po raz pierwszy aż 36 domków – straganów z rękodziełem, wyrobami regionalnymi, pamiątkami itd. Na stoiskach będzie można znaleźć ręcznie wyrabiane mydła, ceramikę, biżuterię i świece z wosku pszczelego. Będą też drewniane rzeźby, czy sztuka użytkowa. Nie zabraknie specjałów kuchni polskiej, tureckiej oraz greckiej, a także regionalnych przysmaków takich jak naturalne sery, swojskie wędliny, orkiszowe pieczywo, miody z ekologicznej pasieki, miody i baklawy.

Nie zabraknie też zabaw i atrakcji dla najmłodszych i tych trochę starszych. Zabawy nawiązywać będą do tradycji regionu. Na jarmarcznym podwórku odbędą się warsztaty i pokazy cyrkowe, codzienne animacje dla dzieci, drewniane gry i zabawy naszych przodków, proekologiczne podwórko jarmarczne, ale także strefa relaksu, gdzie na odwiedzających czekać będą wygodne poduchy oraz leżaki.

Szczegóły dotyczące utrudnień w ruchu:

W ramach organizowanego Jarmarku Solnego w Kołobrzegu od piątku 09.07.2021 od godz.: 8:00 do środy 04.08.2021 r. do godziny 19.00 nie będzie wjazdu w ulicę Armii Krajowej od skrzyżowania z ulicą Katedralną. Nieprzejezdna będzie także ulica Narutowicza (od skrzyżowania z ulicą Mariacką) i część ulicy Ratuszowej. Postój taksówek na czas Jarmarku będzie przeniesiony na ulicę Katedralną.
W związku z zamknięciem ulic ruch kołowy odbywać będzie się z ulicy Narutowicza ulicą Mariacką w stronę ul. Katedralnej lub Wąskiej do ul. Rzecznej.

Komentarze