Jazzowe Pomorze Zachodnie

Na letniej scenie Regionalnego Centrum Kultury w czwartek, 27 lipca odbędzie się jazzowy koncert w ramach Jazzowego Pomorza Zachodniego. Wystąpi Anna Gadt Quartet z programem “Hope is an Anchor”. Jako support na scenie zaprezentuje się Funky Bomba.

Anna Gadt

Improwizująca wokalistka jazzowa i autorka muzyki, klasycznie wykształcona pianistka. Reprezentantka europejskiej sceny jazzowej, łącząca wolną improwizację, muzykę klasyczną oraz jazz. W swoim dorobku ma siedem autorskich płyt. Jej twórczość jest synonimem emocji, ekspresji oraz wyobraźni wokalnej w najlepszym tego słowa znaczeniu. Koncertowała m.in. we Francji, Niemczech, Szwajcarii, Łotwie, Litwie, Słowacji. W Polsce m.in.: na festiwalu Jazz Jamboree, Jazz Juniors, Jazz Jantar, Jazz nad Odrą. Laureatka Grand Prix międzynarodowego konkursu muzyków śpiewających – Jazz Struggle (nagrodę otrzymała z rąk przewodniczącego jury – Billy Harper). Uczestniczka Polish Stage w ramach European Jazz Conference. Liderka kwartetu oraz tria Renaissance. Współpracowała m.in. z Markusem Stockhausenem, Liberty Ellmanem, Pawłem Mykietynem. Trzykrotnie nominowana do nagrody muzycznej Fryderyk w kategorii Debiut Roku, Artysta Roku oraz Album Roku. Wielokrotnie wyróżniana w ankietach słuchaczy oraz krytyków muzycznych czasopism Jazz Forum oraz JazzPress.

Anna Gadt Quartet – “Hope is an Anchor”

“Hope is the Anchor” to najnowszy program kwartetu Anny Gadt. Powstawaniu muzyki towarzyszyły rozważania na temat potrzeby nadziei w dzisiejszym świecie, nie tylko w aspekcie globalnym, ale przede wszystkim dotyczącym jednostki. Nadzieja jest siłą stabilizującą, która pomaga trzymać kurs i prowadzi ku jaśniejszej przyszłości, dla muzyków staje się jednocześnie źródłem inspiracji. Kwartet tworzą artyści poruszających się na styku muzyki improwizowanej, jazzowej, współczesnej muzyki klasycznej, ale także tradycji i kierunków eksperymentalnych. Wokalistkę, improwizatorkę a zarazem liderkę kwartetu od lat fascynuje człowiek i jego twórcze możliwości. Na przekór rzeczywistości w swoich utworach odnosi się do ludzkiej umiejętności znajdowania i tworzenia piękna oraz czynienia bezinteresownego dobra, a także towarzyszącemu człowiekowi, dojmującemu uczuciu tęsknoty za czymś, czego nigdy nie posiadał. Anna Gadt Quartet to kwartet wyjątkowych muzycznych osobowości, obok liderki grają w nim artyści najwyższej klasy.

  • Anna Gadt – głos
  • Mateusz Kołakowski – fortepian
  • Maciej Garbowski – kontrabas
  • Krzysztof Gradziuk – perkusja

www.annagadt.pl

FUNKY BOMBA TRIO COLLECTIVE PROJECT

Mateusz Tomiak, Kosma Góra i Kacper Kaczyński. Trzech młodych chłopaków których łączy zamiłowanie do modern fusion jazzu. Muzyka Funky Bomby to matematyczne, progresywne, modernistyczne jazz fusion z elementami rocka i hip hopu. Grają kompozycje Mateusza oraz utwory swoich idoli. Zespół istnieje od kwietnia 2022 i zdążył w ty czasie zdobyć kilka prestiżowych wyróżnień: – Grand Prix ogólnopolskiego konkursu Czary Gitary w Świdwinie – Grand Prix międzynarodowego konkursu KraCamera JAZZ w Krakowie – I miejsce w konkursie Junior Jazz Festival w Wadowicach skład: Mateusz Tomiak – gitara elektryczna – uczeń klasy maturalnej OSM II stopnia w Koszalinie, prywatnie uczeń Grzegorza Wypycha. Wielokrotny laureat konkursów gitarowych polskich i międzynarodowych. Nauczyciel w szkole Yamaha w Słupsku. Kosma Góra – gitara basowa – uczeń wydziału jazzu przy „Bednarskiej” w Warszawie w klasie gitary basowej Andrzeja Święsa. Kacper Kaczyński – perkusja – najmłodszy członek trio, uczeń Tomka Machańskiego, laureat Grand Prix wielu prestiżowych konkursów w tym YOUNG DRUM HERO 2021. Według magazynu Perkusista, nadzieja na 2022 rok.

Wstęp wolny.

 

Komentarze