Jechał dużo za szybko i bez prawka

Policjanci z kołobrzeskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli volkswagena, którego kierujący jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 103 km/h. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.
Policjanci wydziału ruchu drogowego  patrolowali nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator okolice Gościna. Ich uwagę zwrócił jadący szybko volkswagen. Kierowca w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywała „pięćdziesiątka”, jechał z prędkością 103 km/h. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.
Młody kierujący za przekroczenie dopuszczalnej prędkości został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, ponadto w związku z brakiem uprawnień do kierowania pojazdem został wobec niego skierowany wniosek o ukaranie do sądu.
Przypominamy, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, jest nadmierna i niedostosowana do warunków drogowych prędkość. Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno swojego, jak i innych uczestników ruchu

Komentarze