Jest decyzja – lodowisko zostanie otwarte

Jak będzie wyglądało funkcjonowanie miejskiego lodowiska podczas tegorocznej zimy? Mieszkańcy zastanawiają się, z jakich atrakcji będą mogli skorzystać w okresie zimowym.

Chociaż pojawiały się wątpliwości dotyczące interpretacji przepisów związanych z obostrzeniami na obiektach sportowo-rekreacyjnych, to decyzja w tej sprawie już zapadła. – Przygotowujemy się na otwarcie 15 grudnia – poinformował podczas posiedzenia komisji sportu Robert Szpak, wicedyrektor MOSiR. Oczywiście organizacja lodowiska w tym roku jest dosyć problematyczna. Chodzi nie tylko o koszty, które w ciągu dwóch miesięcy funkcjonowania przekraczają 450 tysięcy złotych. Problemem są także obostrzenia związane z COVID-19. MOSiR podjął jednak decyzją o starcie lodowiska, którego przygotowanie ma zająć około dwóch tygodni.

Lodowisko ma funkcjonować w zmienionych zasadach dostosowanych do wymogów związanych z pandemią. Ograniczona zostanie liczba gości, a cały obiekt będzie na bieżąco dezynfekowany. W kolejce i w budynku hali przy lodowisku będzie obowiązywał nakaz noszenia maseczek. W czasie samej jazdy takiego nakazu nie ma, lecz MOSiR zachęca do zakrywania ust i nosa.

POP

Fot. MOSiR

Komentarze