Jest petycja do władz miasta. Chodzi kultowe miejsce „U Mariana”

Internet rozgrzany do czerwoności po informacji o planowanym przetargu na dzierżawę miejskiej nieruchomości przy ulicy Kasprowicza.

Chodzi o park rekreacji Prugar znany kołobrzeżanom po prostu jako lokal „U Mariana”. To tu można pograć w mini golfa, bilard czy tenisa. Tu mieszkańcy spotykają się, by wspólnie oglądać wydarzenia sportowe. Odbywają się tu również imprezy okolicznościowe. Dotychczasowy dzierżawca w tym miejscu funkcjonuje od 24 lat. Złożył wniosek do miasta o przedłużeniu wygasającej z końcem roku umowy, lecz władze miasta planują przeznaczyć nieruchomość na nieograniczony przetarg. Urzędnicy zaznaczają, że przetarg nie oznacza, że park rekreacji zostanie zlikwidowany. Ten teren przeznaczony jest do działalności rekreacyjno-sportowej i tak pozostanie. Podkreślają również, że obecny dzierżawca może stanąć do przetargu i go wygrać. Jak usłyszeliśmy w urzędzie, podobne rozwiązania zastosowano w przypadku kortów tenisowych i campingu Baltic i wówczas spotkało się to z aprobatą mieszkańców.

Tym razem jest jednak inaczej. W Internecie zawrzało, a miłośnicy tego miejsca rozpoczęli akcję #MuremZaMarianem. Oczekują oni przedłużenia umowy z dotychczasowym dzierżawcą. W sieci krąży również petycja, którą podpisało już blisko tysiąc osób. Jej treść publikujemy poniżej, a dodajmy, że decyzję dotyczącą tej nieruchomości podejmie 17  lipca Rada Miasta.

Szanowna Rado Miasta Kołobrzeg,

Szanowna Pani Prezydent,

Miejsce, które pragniecie oddać w dzierżawę, to serce Kołobrzegu. To tutaj dorastały pokolenia kołobrzeżan, tu tętni energia, radość, beztroska. To miejsce, gdzie można uciec od codziennych trosk i aktywnie spędzić czas. Pan Marian i jego syn Przemek, którzy od lat tworzą tę przestrzeń, są nieocenionymi filarami naszej społeczności, znani ze swojej empatii i gotowości do pomocy zarówno mieszkańcom, jak i turystom.

Latem, komercjalizacja jest zauważalna, jednak poza sezonem letnim, to jedyne miejsce, gdzie czujemy się naprawdę komfortowo i swobodnie. Panuje tam rodzinna atmosfera, niepowtarzalna w całym Kołobrzegu. Rozumiem, że miasto musi troszczyć się o swoje finanse i dążyć do maksymalizacji wpływów, ale w ten sposób możecie zniszczyć wspomnienia i możliwość spędzania czasu w miejscu, które jest dla nas symbolem swobody, a nie wyzysku.

Jestem jednym z wielu, którzy kochają to miejsce w jego obecnej formie. Wierzę, że tysiące kołobrzeżan podzielają moje zdanie. Dlatego, w imieniu swoim i wszystkich podpisujących tę petycję, zwracam się z gorącą prośbą o przedłużenie umowy na dotychczasowych warunkach, na możliwie najdłuższy okres. Pan Marian i Pan Przemek wkładają w to miejsce ogrom serca, są szanowani i cenieni przez nas wszystkich.

Podejmując inną decyzję niż ta, którą przedstawiam w tej petycji, zawiedziecie serca wielu ludzi. Nie pozwólcie, by to miejsce straciło swoją duszę i znaczenie dla nas, mieszkańców Kołobrzegu.

Z poważaniem,

Kołobrzeżanin.

Komentarze