Już w czerwcu ruszają wydarzenia w kołobrzeskim amfiteatrze [repertuar]

Już 17 czerwca kołobrzeski amfiteatr zaprasza na pierwszą letnią propozycję. Na pierwszy ogień idzie kultowy polski zespół – Czerwone Gitary. Zobacz, jakie jeszcze wydarzenia czekają nas tego lata!

CZERWONE GITARY

17 czerwca godz. 19.00

Czerwone Gitary nazywane były polskimi Beatlesami i tak jak oni w 1969 roku na Targach Płytowych w Cannes (Francja) muzycy z Czerwonych Gitar odebrali nagrodę Tropheedu MIDEM. Ich popularność w Polsce, Związku Sowieckim, Niemczech i krajach ościennych dorównywała tej, jaką cieszyła się Wielka Czwórka z Liverpoolu. Grupa The Beatles od pięćdziesięciu lat nie istnieje, a Czerwone Gitary nadal występują, nagrywają i odnoszą sukcesy.

 

KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU

18 czerwca, godz. 19.00

„Za długo panowie byli grzeczni” to tytuł najnowszego programu Kabaretu Moralnego Niepokoju, który trwa około dwie godziny i przez właśnie tyle czasu można zapomnieć, że było coś takiego jak jakaś pandemia. Jest za to ciepły, błyskotliwy i inteligentny humor, którym kabaret komentuje życie. Są tu rodzice, od których nie chce się wyprowadzić dorosłe dziecko, córka, która sprawia kłopoty ojcu, ojciec, który zadręcza córkę, mąż, który próbuje wyegzekwować od żony małżeńskie obowiązki, małżeństwo, które ciągle nawzajem się poprawia i syn, który zastanawia się nad swoją płcią i nad tym, jak właściwie powinno się go nazywać. Jest cała galeria postaci, która ma dosyć przypisanych przez konwenanse życiowych ról i która postanawia z tym zerwać. Bo jak długo można się dostosowywać do tego, co chcą w nas widzieć inni?  Za długo panowie byli grzeczni.

 

KABARET NOWAKI

6 lipca, godz. 20.00

Dla wszystkich fanów dobrej rozrywki, którzy wybierają się w tym roku nad morze, Kabaret Nowaki przygotował nie lada gratkę. Jak wiadomo, oprócz dobrej zabawy najważniejsze jest też bezpieczeństwo, dlatego Nowaki zadbają o połączenie jednego i drugiego. W ten sposób powstał „Śmieszny Patrol” – trzech nieustraszonych śmiałków stanie na głowie, aby tegoroczni wczasowicze rozchmurzyli się niezależnie od pogody, poczuli gorącą falę przypływu dobrego humoru i zataczali się od śmiechu wyznaczonego przez najlepsze kabaretowe standardy. A wszystko pod okiem wykwalifikowanej kadry ratowników z Kabaretu Nowaki!W programie „Śmieszny Patrol 2022” zobaczycie największe hity, uwielbiane postaci i plejadę nowych bohaterów w zaskakujących wakacyjnych klimatach.

 

DŻEM

9 lipca, godz. 20.00

Mówi się o nich „polscy Rolling Stonesi”… Grają muzykę pogranicza bluesa i rocka. Zaliczani są do najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej. Zespół powstał w 1973 roku i choć jego skład zmieniał się wiele razy, to koncertuje do dziś. Za co kochamy Dżem – za to, że potrafi pisać piosenki, które trafiają w serce, że mówi coś do nas i o nas językiem, który rozumiemy, potrafi wzruszyć do łez, a muzycy od samego początku są szczerzy w tym, co robią… Lata mijają, a zespół nie traci swoich walorów, muzycznie wciąż zrobiony jest z bluesa i rocka, jest luz, zabawa, beztroska, ale także smutek, powaga, gniew, ciemna i jasna strona życia…

 

BOYS

13 lipca, godz. 20.00

Boys to polski bardzo popularny zespół muzyczny (boysband) istniejący już od 1991 roku. Zespół zdobył 5 platynowych płyt i 2 złote. W 1996 podczas wręczania nagród za osiągnięcia w Warszawie w klubie Tango odebrał 3 statuetki Victoria ‘96 w kategoriach: zespół roku, wokalista roku i płyta roku. W sumie zespół Boys zdobył ponad 20 nagród za swoje osiągnięcia. Zespół koncertuje także poza granicami Polski, m.in.: w Stanach Zjednoczonych, Austrii, Belgii, Niemczech.

 

ELENI Z ZESPOŁEM

14 lipca, godz. 20.00

Wyjątkowy koncert w wykonaniu Eleni z zespołem. Podczas koncertu usłyszymy największe przeboje takie jak: „Miłość jak wino”, „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca”, „Tylko w Twoich dłoniach”, „Na wielką miłość” oraz najnowsze kompozycje z płyty „Statek do Pireusu”. Piosenkarce będzie towarzyszył zespół w osobach: Kostas Dzokas, Aleksander Białous.


LADY PANK

16 lipca, godz.20.00

Koncerty Lady Pank w ramach urodzinowej trasy LP40 to prawdziwa gratka dla wszystkich fanów zespołu. Będzie okazja, by poszaleć przy największych hitach legendarnej grupy!

Lady Pank to bez dwóch zdań jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki. W tym roku muzycy obchodzą jubileusz 40-lecia działalności.Okrągłe urodziny Lady Pank nie mogą odbyć się bez premiery płyty i trasy koncertowej! W końcu to właśnie ze spektakularnych, wypełnionych największymi przebojami koncertów słynie zespół Jana Borysewicza i Janusza Panasewicza.

Od premiery ostatniego albumu Lady Pank – „Miłość i władza” – minęło pięć lat. Świat w tym czasie stanął na głowie. Dziś nic, co jeszcze niedawno wydawało nam się normalne, nie jest oczywiste. Wyjście do klubu czy na koncert stało się luksusem – i właśnie tego luksusowego towaru Lady Pank chce dostarczyć fanom jak najwięcej!

 

PARANIENORMALNI

17 lipca, godz. 20.00

Na pewne rzeczy nie można być przygotowanym. Na przykład na globalną pandemię czy tornado z hormonów piętnastolatka. Dlatego niektóre sytuacje trzeba przeżyć w życiu bez znieczulenia. 15 lat to trudny wiek nastoletniości, a tyle właśnie kończą Paranienormalni.

Co robi 15-latek w obliczu pandemii, jeśli jest kabaretem?Obraca wszystko w żart!Kiedy nawet lasy zostają zamknięte, w artyście budzi się wena.„Bez znieczulenia” to najnowszy program kabaretu Paranienormalni, który właśnie rozpoczyna jubileusz swojego 15-lecia. W najnowszym spektaklu nie będzie jednak powrotów do dobrze już znanych skeczów. Widzów zaskoczą zupełnie nowe historie i postaci.
„Bez znieczulenia” to prawie dwie godziny wyśmienitej zabawy i paranienormalnej energii, z której kabaret słynie od lat. Zobaczycie nie tylko mieszankę pandemicznych historii, ale również spotkacie się z tematami, które bliskie są każdemu. Jak nie zwariować we współczesnym świecie? Jak znaleźć miłość w Internecie i zagrać w reklamie z największymi gwiazdami kina? I najważniejsze – czy teściowa to też rodzina? „Bez znieczulenia” to szczepionka na wirus gorszego nastroju.

 

 

KABARET NOWAKI

19 lipca, godz. 20.00 

Program „Śmieszny Patrol 2022”.

 

ZENEK MARTYNIUK

20 lipca, godz. 20.00

Polski muzyk i piosenkarz związany z gatunkiem disco polo, nazywany „Królem Disco Polo”, wokalista zespołu Akcent.Jest jednym z najpopularniejszych wokalistów gatunku disco polo oraz uważany jest za czołowego przedstawiciela nurtu discopolowo-cygańskiego. Do jego najbardziej znanych utworów należą m.in. „Gwiazda”, „Królowa nocy”, „Pragnienie miłości”, „Przekorny los” czy „Sonet dla miłości”, który zadedykował swojej żonie.W lipcu 2014 zaprezentował utwór „Przez Twe oczy zielone”. Teledysk do piosenki odniósł sukces w serwisie YouTube, zostając drugim klipem do polskiej piosenki (po utworze „Ona tańczy dla mnie” zespołu Weekend), który przekroczył próg 100 milionów wyświetleń. W grudniu 2016 zaśpiewał utwór w duecie z Marylą Rodowicz podczas koncertu sylwestrowego w Zakopanem

 

MROZU

21 lipca, godz. 20.00

Mrozu to producent muzyczny, kompozytor, tekściarz, który w swojej twórczości łączy blues, soul i rock’n’roll. Zdobywca wielu muzycznych nagród, szturmem podbił listy przebojów, a takie hity jak „Nic do stracenia” czy „Jak nie my, to kto” zna cała Polska.

W 2014 roku Mrozu pokazał się jako ukształtowany artysta, który – platynową już – płytą „Rollercoaster” udowodnił, że wciąż ma talent do pisania chwytliwych piosenek. Utwór „Nic do stracenia” z tego albumu stał się najczęściej granym utworem w radiach w 2014 roku.W pracy nad albumem „Zew” poszedł o krok dalej, zdecydowanie ugruntowując swoją muzyczną tożsamość. Płyta pokazała, że artysta cały czas się rozwija i z pewnością mile zaskoczył fanów. Status złotej płyty uzyskał album „Aura”, którą Mrozu podzielił się z fanami w 2019 roku.Rok 2021 to sukces dwóch singli, które zdobyły szczyty playlist radiowych: „Złoto” i „Galacticos”. „Palę w oknie” to ostatni utwór promujący nowy, już szósty album artysty – „Złote bloki”. Krążek miał premierę w primaaprilisowy piątek 2022 roku.

 

 

Komentarze