Już w sobotę Motoserce – przyjdź, pomóż i zgarnij nagrodę

Klub Motocyklowy VOYAGER FG organizuje akcję zbiórki krwi  MOTOSERCE oraz  towarzyszącą jej loterię fantową, z której dochód przeznaczony jest na cele charytatywne.

Zebrane środki pieniężne zostaną przekazane fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłowej, która objęła swoją opieką walczącą z chorobą Marysię. Marysia urodziła się ze złożoną siniaczą wadą serca Tertalogią Fallota. W wieku 6 miesięcy przeszła skomplikowaną operację. W związku z chorobą i korektą wady serca Marysia pozostaje pod stałą opieką lekarzy specjalistów w dziecięcym szpitalu klinicznym oraz Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Marysia ma opóźniony rozwój psychoruchowy, oraz opóźnione napięcie mięśniowe. Całkowity dochód z loterii oraz wszystkie zebrane środki w tym ze sprzedaży grochówki, kiełbasy, ciasta zostaną przekazane na pomoc dla Marysi, by dziewczynka mogła  prowadzić systematyczne leczenie i rehabilitację.
– Naszą akcją chcemy promować ideę krwiodawstwa jak i zwrócić uwagę na brak cennego daru jakim jest KREW w polskich szpitalach. Akcję organizujemy na Skwerze Pionierów w samym centrum Kołobrzegu. Akcja ma formę pikniku rodzinnego, a dla krwiodawców na końcu imprezy rozlosowywane są nagrody. Podczas akcji odbywają się koncerty zespołów rockowych, parada motocykli ulicami Kołobrzegu, dmuchańce dla dzieci, pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu straży pożarnej oraz ratowników medycznych, pokaz resuscytacji oraz konkursy organizowane przez kołobrzeską Policję – informują organizatorzy.

Ta cykliczna impreza jest również okazją do integracji różnych środowisk, miejscem pożytecznego spędzenia czasu dla rodzin, okazją do krzewienia krwiodawstwa dla osób jeszcze zastanawiających się. Przybywająca tam młodzież na własne oczy i w praktyce poznaje podstawy pierwszej pomocy oraz uczy się prawidłowego zachowania w sytuacjach dla nich ekstremalnych np. w trakcie wypadku. Wśród osób które oddadzą krew zostanie rozlosowana nagroda: traktor kosiarka.

Akcja rozpocznie się w sobotę 25 czerwca o godzinie 10.00.

Komentarze