Już w sobotę rusza Jarmark Solny

W dniach 15 lipca – 20 sierpnia po raz drugi na placu przy Latarni Morskiej odbędzie się Jarmark Solny. W tym roku dla mieszkańców i turystów przygotowano 27 stanowisk czynnych codziennie od godziny 10 do 17.

Ubiegłoroczny Jarmark Solny został przeniesiony ze ścisłego centrum w miasta w okolice Latarni Morskiej. Miejsce to na tyle spodobało się wystawcom i turystom, że w tym roku również odbędzie się w tej lokalizacji. W tegorocznym asortymencie królować będzie gastronomia i rękodzieło, między innymi regionalne chleby, miody pitne i naturalne, stanowiska z biżuterią, wyroby ceramiczne, świece zapachowe, mydła, przyprawy, sery, soki, galaretki, konfitury i kamienie szlachetne. Dominować będą natura w połączeniu z tradycją i kulturą, ale też nowoczesnością, rozumianą jako dobry wybór produktów ekologicznych.

Jarmark Solny w założeniu jest cykliczną imprezą nawiązującą do tradycji jarmarków kupieckich, skierowaną do wytwórców regionalnych oraz ich wyrobów – naturalnych produktów spożywczych, przedmiotów sztuki i dawnych wyrobów użytkowych.  Organizatorem Jarmarku Solnego jest Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta we współpracy z podwykonawcami.

Komentarze