KARATE KYOKUSHIN. Do swojej sztandarowej imprezy pilnie przygotowują się karatecy spod znaku kyokushin z KKK Buntai, a wśród nich najmłodsi adepci tej japońskiej sztuki walki.
Kyokushin Karate Kołobrzeg Buntai z okazji ubiegłorocznego jubileuszu 10-lecia istnienia zorganizował pierwszą w swojej historii dużą imprezę sportową, a ponieważ zawody były ze wszech miar udane, więc postanowiono kontynuować ideę. Mimo wszystkich problemów związanych z pandemią, właśnie przygotowywany jest II Kołobrzeski Turnieju Karate Kyokushin dla Dzieci i Młodzieży „Umi-Shinju – Morska Perła”. Jeśli sytuacja pandemiczna pozwoli, to ta impreza odbędzie się 14 listopada w hali Milenium. Do tego startu uczniowie senseia Pawła Falko przygotowują się bardzo pilnie, a wśród nich również powstałą w tym roku grupa najmłodszych adeptów w (na zdjęciu), bo i oni będą mieć możliwość rywalizacji w tzw. walkach bez kontaktu do lat 6 i 7. Czas takiego pojedynku wynosi 30 sekund, a ewentualnej dogrywki 20 sekund.
Niedwno młodzież z Kyokushin Karate Kołobrzeg Buntai zajęła 12 miejsc na podium podczas dużych zawodów w Świnoujściu.
Tam 17 listopada pod patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście i Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego odbył się XVI Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujście, w którym udział wzięło 138 zawodniczek i zawodników z 15 ośrodków. Kołobrzeski KKK Buntai miał tam 11-osobową ekipę startujących. Podczas gdy sensei Paweł Falko w Ełku uczestniczył w ogólnopolskim seminarium IKO SoKyokushin (to od niedawna istniejąca w Polsce nowa organizacja karate kyokushin, do której przystąpił kołobrzeski klub), jego podopieczni wywalczyli 12 medali: 4 złote, 5 srebrnych (w tym jeden niejako potrójny, bo zdobyty w konkatencji kata synchronicznego przez zespół dziewcząt) i 3 brązowe. To srebro w kata synchronicznym zdobyły wspólnie Julia Iwan, Olga Vintoniv i Kornelia Downarowicz, a cała trójka wywalczyła też medale indywidualnie – w kata Julia złoto i Kornelia srebro, zaś w walkach (kumite) Olga srebro.
Wśród chłopców podwójnymi medalistami zostali w swoich wagach i kategoriach wiekowych: Maciej Adasiak (1. miejsce w kata i 2. miejsce w kumite) oraz Tymon Romanowski (1. w kumite i 3. w kata), a po jednym medalu zdobyli (wszyscy w kumite): Krzysztof Szydłowski (1.), Michał Dusza (2.), oraz Borys Pawlak i Mateusz Gocławski (3.). Ponadto w Świnoujściu startowali: Izabela Falko i Szymon Dusza, natomiast w zastępstwie senseia Falko rolę koordynatora i opiekuna ekipy pełnił sempai Marek Doroszkiewicz. – Markowi bardzo dziękuję za opiekę nad drużyną, zawodnikom gratuluję wzorowej postawy na tatami oraz osiągniętych sukcesów, a ja wracam z Ełku bogatszy o nową wiedzę i doświadczenia, którymi będę się z dzielił już od najbliższych keiko. To był udany, owocny weekend dla naszego klubu – powiedział P. Falko.