Kibice, przyjdźcie wcześniej na stadion!

Wielki apel do wiernych kibiców piłkarskiej Kotwicy: kto może, niech na mecz na szczycie tabeli II ligi w niedzielę 23 bm. przyjdzie nieco wcześniej, o godz. 18.30. To wówczas przedstawiona zostanie Złota Jedenastka XX wieku Kotwicy Kołobrzeg.
Poświęćmy wszyscy te kilkanaście minut niedzieli na wcześniejsze przybycie na stadion, by oklaskami nagrodzić reprezentantów tych dawnych generacji piłkarskich, które przed laty tworzyły biało-niebieską historię naszego miasta. Wyboru dokonała niezależna (od nikogo i niczego) 28-osobowa Kapituła złożona m.in. z byłych prezesów Kotwicy, trenerów i kibiców. Na weryfikowaną przez Komitet Organizacyjny wydarzenia listę nominowanych mogli dostać się tylko ci zawodnicy, którzy w zespole seniorów Kotwicy w XX wieku grali przynajmniej przez 5 sezonów. Pozytywnie zweryfikowano 47 spośród zgłoszonych piłkarzy. Każdy członek Kapituły głosował samodzielnie na 22 zawodników (wg klucza liczebnego w formacjach: 2 bramkarzy, po 8 obrońców i pomocników, 4 napastników), a z podliczonych wyników wyłoniły się dwie jedenastki piłkarzy, którzy w niedzielę 23 bm. zostaną uhonorowani.
Wszyscy wybrani zawodnicy lub osoby w ich zastępstwie oraz członkowie Kapituły spotkają się na sektorze A4 (prosimy o przybycie do godz. 18.15, wejście na stadion bramą wjazdową). Z A4 gracze Złotej Jedenastki kolejno wystąpią na murawę, gdzie z rąk pani prezydent miasta Anny Mieczkowskiej i obecnego prezesa MKP Kotwica Adama Dzika odbiorą symboliczne koszulki. Początek uroczystości o godz.18.30. A Srebrnej Jedenastce pamiątkowe wyróżnienia wręczone zostaną
już w drugiej części uroczystości, po meczu, gdyż czas dostępny na to na murawie jest ograniczony m.in. w związku z transmisją spotkania, którą przeprowadzi TVP Sport.

Komentarze