Kierowca miał 3 promile, a to nie koniec jego kłopotów

Kompletnie pijany kierowca próbował uciec policji. Mężczyzna pomimo sygnałów do zatrzymania kontynuował jazdę, a następnie podjął próbę pieszej ucieczki.
W ramach wsparcia do kołobrzeskiej komendy, szczególnie w okresie wakacyjnym, przyjeżdżają funkcjonariusze z innych jednostek. Jeden z takich patroli, pełniących na co dzień służbę w Oddziale Prewencji Policji w Warszawie zatrzymał mężczyznę, który znajdując się w stanie nietrzeźwości jechał ulicami Kołobrzegu, a ponadto próbował uciec, by nie poddać się kontroli drogowej.
Policjanci otrzymali zgłoszenie od dyżurnego dotyczące prawdopodobnie nietrzeźwego mężczyzny za kierownicą pojazdu w okolicy ul. Bogusława X w Kołobrzegu. Funkcjonariusze niezwłocznie ruszyli na miejsce i już po chwili zauważyli pasujący do opisu pojazd. Użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, by kierujący zatrzymał się do kontroli. Pomimo wyraźnych znaków do zatrzymania kierowca pojazdu przyspieszył i chciał „zgubić” radiowóz. Po krótkim pościgu, mężczyzna zatrzymał pojazd i wybiegł z auta próbując jak najszybciej uciec. Policjanci byli tuż za nim i po kilku metrach zakładali już na jego ręce kajdanki.
Od 42-latka wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie wykazało, że miał w organizmie prawie 3 promile. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych ustalono, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W związku z szeregiem popełnionych przestępstw kierowcy grożą bardzo surowe konsekwencje, nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze