Kierowcy – spodziewajcie się dużych zmian w ruchu w centrum miasta

Nadchodzi rewolucja w organizacji ruchu w centrum Kołobrzegu. Podczas dzisiejszego posiedzenia zespołu do spraw zarządzania ruchem działającego przy starostwie powiatowym zaakceptowano wniosek władz Kołobrzegu o zamknięcie części ulic.

Co zmieni się w centrum Kołobrzegu? Wyłączony zostanie ruch na dwóch odcinkach: Armii Krajowej pomiędzy ulicą Katedralną i Narutowicza oraz fragment Ratuszowej na wysokości Adebaru. To rozwiązanie w przeszłości było już czasowo wprowadzane choćby podczas Jarmarku Solnego. W tym miejscu nie staną jednak żadne blokady, lecz znaki informujące o zakazie wjazdu. Postój taksówek nadal pozostanie przed katedrą, a pojazdy posiadające przepustki będą mogły w tym miejscu przejechać.

W jaki sposób ominiemy zamknięte odcinki? Armii Krajowej od wysokości Łopuskiego do Katedralnej będzie dwukierunkowa (obecnie ruch odbywa się jedynie od strony Łopuskiego). Ulica Katedralna nadal pozostanie jednokierunkowa od Jana Pawła II w kierunku Rzecznej. Ulicą Narutowicza do skrzyżowania z Mariacką pojedziemy w jednym kierunku tak, jak dotychczas, natomiast jej dalszy odcinek do skrzyżowania z Armii Krajowej będzie dwukierunkowy. Na ulicy Mariackiej przy katedrze parkować będzie można równolegle do jezdni. Dalszym odcinkiem Mariackiej aż do Wąskiej pojedziemy w obu kierunkach. Sama Wąska pozostanie bez zmian, lecz należy pamiętać, że w Armii Krajowej będziemy mogli skręcić zarówno w prawo, jak i w lewo. Rzeczna pozostanie nadal jednokierunkowa w stronę Kamiennej.

Jak mówi starosta Tomasz Tamborski, decyzja ta została poprzedzona spełnieniem szeregu postulatów, jakie zrealizowało miasto. – Najważniejszy to budowa parkingu na Kamiennej, która już trwa. Mamy profesjonalnie przeprowadzone badania natężenia ruchu. Zwrócimy się do miasta jeszcze z wnioskiem o budowę ronda, które udrożni przejazd na skrzyżowaniu ulicy Budowlanej, Kamiennej i Rzecznej – wylicza Tomasz Tamborski.

Zmiany w ruchu mają wejść w życie przed przyszłorocznym sezonem letnim, najpewniej w maju lub czerwcu.

 

Komentarze