Kierowcy wpadli, bo namierzył ich dron. Efekt to 14 mandatów [WIDEO]

Policjanci z kołobrzeskiej drogówki wraz z kolegami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie prowadzili działania na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich 112 i 162 i drodze krajowej nr 11 w Ustroniu Morskim.

Funkcjonariusze ze Szczecina za pomocą policyjnego drona obserwowali zachowania kierujących, by umożliwić szybką reakcję na popełnianie przez nich wykroczenia. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W niespełna 3 godziny mundurowi ujawnili 14 kierujących pojazdami, którzy nie przestrzegali przepisów ruchu drogowego.

Wszystkie wykroczenia zostały zarejestrowane za pomocą kamery drona, a kierowcy od razu zatrzymani do kontroli drogowej. Nikt nie uniknął konsekwencji. Kierowcy, którzy nie zastosowali się do znaku drogowego B-20 „STOP”, zostali ukarani 300-złotowym mandatem. Czujne oko drona wypatrzyło także kierującego pojazdem ciężarowym, który przewoził ładunek sypki bez odpowiedniego zabezpieczenia. Karą za takie wykroczenie jest mandat w wysokości 150 złotych.
Policjanci apelują do wszystkich kierowców o bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

FILM MOŻNA ZOBACZYĆ

TUTAJ

Komentarze