Kino “Wybrzeże” pozostaje

Kino „Wybrzeże” pozostanie w Kołobrzegu jeszcze przez minimum trzy lata. Radni przedłużyli umowę na dzierżawę budynku przy ulicy Łopuskiego.

„Wybrzeże” od lat mieści się w dzierżawionym od miasta budynku w centrum Kołobrzegu. Dotychczasowa umowa wygasała wraz z końcem roku. Dzierżawca zwrócił się do miasta o jej przedłużenie o kolejne trzy lata. Tuż przed głosowaniem radny Wiesław Parus podkreślił, że jest to jedyne kino w Kołobrzegu. Decyzja radnych nie może dziwić – wszyscy głosujący zdecydowali o przedłużeniu umowy.

Dzięki temu kołobrzeżanie i turyści wypoczywający nad morzem nadal będą mogli oglądać nowości filmowe na dużym ekranie. Obecnie na afiszu znajduje się tu nowa część Avatara i bajka Kot w Butach. Dzierżawca został natomiast zobowiązany do przeprowadzenia kolejnych remontów: poprawy estetyki frontu, wejścia do kina, schodów, a także wymiany neonu reklama z nazwą kina. Prace będzie musiał przeprowadzić także we wnętrzu budynku:  malowanie, naprawę dachu. Przeprowadzone zostanie też  docieplenie ścian sali kinowej poprzez
remont elewacji.

Komentarze