Kolęda inna niż zwykle

Tegoroczna kolęda będzie inna niż do tej pory.

Na stronie kołobrzeskiej bazyliki pojawiła się informacja, w której czytamy: Rozpoczynamy tegoroczną kolędę. Zwykle to kapłani odwiedzali domy Parafian. W tym roku zapraszamy naszych parafian, aby to oni odwiedzili Dom Boży – naszą bazylikę. W związku z tą szczególną sytuacją, z którą przychodzi nam się mierzyć, od 2 do 23 stycznia mieszkańcy poszczególnych ulic w ramach kolędy zapraszani będą do bazyliki na mszę świętą. – Będziemy się wspólnie modlili o Boże błogosławieństwo, wszelkie łaski na nowy rok i opiekę naszej Patronki NMP. Prosimy o zabranie ze sobą wody, którą pobłogosławimy po mszy św., abyście mogli pokropić nią Wasze mieszkania – czytamy na stronie.
Msze święte w bazylice będą odbywały się o godz. 19.00. Pierwsza zaplanowana została na sobotę, 2 stycznia dla mieszkańców ul. Basztowej, Bogucina, Budzistowa, Niekanina, ul. Stańczyka i Obrotów. W poniedziałek, 4 stycznia
na mszy spotkają się mieszkańcy ul. Kupieckiej; 5 stycznia ul. Złotej; 7 stycznia ul. Okopowej i Zaplecznej; 8 stycznia ul. Unii Lubelskiej; 9 stycznia ul. Bogusława X, Wodnej i Słowińców; 11 stycznia ul. Grochowskiej; 12 stycznia ul. Jerzego, Koszalińskiej i Myśliwskiej; 13 stycznia ul. Dubois i Jana Pawła II; 14 stycznia ul. Kaliskiej, Kamiennej i Lipowej; 15 stycznia ul. Budowlanej i Rzecznej; 16 stycznia ul. Gierczak i Młyńskiej; 18 stycznia ul. Łopuskiego i Wąskiej; 19 stycznia ul. Dworcowej 1-27, Drzymały, Kolejowej, pl. 18 Marca, Strzeleckiej i Waryńskiego; 20 stycznia ul. Giełdowej, Granicznej, pl. Ratuszowego, Ratuszowej; 21 stycznia ul. Brzozowej, Katedralnej, Mariackiej i  Narutowicza; 22 stycznia ul. Armii Krajowej, Jagiellońskiej, Piastowskiej, Szpitalnej; 23 stycznia ul. Chopina, Fredry, Grottgera, Kasprowicza, Kołłątaja, Kopernika, Sikorskiego i Kościuszki.

Komentarze