Kolejne zmiany kadrowe w Kotwicy

Kolejna rewolucja kadrowa w Kotwicy Kołobrzeg staje się faktem. Klub poinformował o odejściu kolejnych zawodników.

Z Kotwicą rozstają się Adrian Bielka, Janusz Nojszewski, Bartosz Neugebauer i Adrian Skrzyniak. Wszyscy wracają do macierzystych klubów po okresie wypożyczenia. Wraz z końcem kontraktu Kołobrzeg opuszczają Grzegorz Goncerz, Robert Obst, Jakub Szarpak i Łukasz Wolsztyński. Dużą stratą jest także odejście Pawła Łysiaka, który pomimo obowiązującej umowy postanowił odejść z Kotwicy. Prawdopodobnie karierę będzie kontynuował w Wieczystej Kraków. Wcześniej klub poinformował, że wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy otrzymał Damian Kostkowski i Łukasz Sierpina.

Kotwica nie pozostaje jednak bierna na rynku transferowym, a w piątek klub poinformował, że kontrakt podpisał Portugalczyk Filipe Santos Oliveira. 29-letni środkowy pomocnik piłkarską karierę zaczynał w młodzieżowych drużynach Uniao Leiria, gdzie zadebiutował również w zespole seniorskim. W 2012 roku został zawodnikiem juniorów Benfiki Lizbona, z którą sięgnął po młodzieżowe mistrzostwo Portugalii. Następnie trafił do CS Marítimo, gdzie spędził pięć kolejnych lat. W sezonie 2018/19 Filipe Oliveira reprezentował barwy drugoligowego FC Famalicao, z którym awansował do portugalskiej ekstraklasy. Następnie był piłkarzem UD Vilafranquense, gdzie także osiągnął awans na drugi poziom ligi portugalskiej.
W latach 2020 – 2022 reprezentował barwy Korony Kielce, a w ostatnim sezonie grał w portugalskiej drużynie Vitoria FC Setubal.

Komentarze