Kolejny hotel zamiast parkingu? Anna Mieczkowska mówi “Nie”

“Nie” dla kolejnego wielokondygnacyjnego hotelu w uzdrowisku – takie stanowisko przedstawiły dziś władze miasta podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Do urzędu wpłynął wniosek jednej ze spółek związanych z PKP o ustalenie lokalizacji celu publicznego dla inwestycji polegającej na budowie siedmiokondygnacyjnego budynku hotelowego wraz z garażem podziemnym oraz niezbędną infrastrukturą. Chodzi o tereny PKP na końcu ul. Solnej (wzdłuż Zdrojowej) w pobliżu rampy przeładunkowej. Takim wnioskiem zdziwiona jest prezydent miasta Anna Mieczkowska: – To duże zaskoczenie. Miasto od lat zabiega o ten teren – to jedyne miejsce, na którym można wybudować wielopoziomowy parking przed strefą A uzdrowiska. Jeszcze w zeszłym roku przedstawiciele PKP zapewniali że docelowa funkcja tych działek będzie zależała od tego ile miejsca zostanie po realizacji inwestycji kolejowych, oraz że PKP nie będzie prowadzić działalności hotelarskiej czy deweloperskiej.

Złożony wniosek został rozpatrzony negatywnie. Władze miasta podkreślają, że budowa budynku hotelowego nie stanowi celu publicznego. W studium zagospodarowania przestrzennego ten teren ma przeznaczenie pod parking. Prezydent miasta zapowiedziała, rozpoczęcie procedury planistycznej i wpisanie do planu funkcji parkingowej dla tego miejsca. Obecni na konferencji parlamentarzyści zapowiedzieli złożenie interpelacji, które mają wyjaśnić tą sytuację. Swój sprzeciw dla kolejnego hotelu wyrazili także przedstawiciele branży turystycznej. Zaznaczali oni, że przy obecnej zabudowie Kołobrzegu, właśnie parking powinien być priorytetem.

 

 

 

 

Komentarze