Kolejny oddział szpitala przeznaczony na walkę z COVID-19

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi nieoficjalnymi informacjami, w kołobrzeskim szpitalu pojawią się kolejne łóżka “covidowe”.

Wyłączony z normalnego funkcjonowania został kolejny oddział, który będzie teraz przeznaczony dla pacjentów zmagających się z koronawirusem. Taką decyzję podjął wojewoda zachodniopomorski. Zmiany wchodzą w życie od 7 listopada. – Regionalny Szpital w Kołobrzegu informuje, iż Decyzją Nr 03/2020 Wojewody Zachodniopomorskiego  z dniem 07 listopada 2020 roku od godz. 7:00 do odwołania 22 łóżka Oddziału Chirurgicznego Ogólnego  oraz 1 łóżko Intensywnej Terapii będą dedykowane pacjentom hospitalizowanym z powodu zakażenia chorobą zakaźną wywołaną wirusem SARS-CoV-2. W związku z tym odcinek B Oddziału Chirurgii zostaje na ten czas wyłączony z funkcjonowania – czytamy w komunikacie otrzymanym ze szpitala.

W Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu łącznie będą 42 łóżka dedykowane pacjentom hospitalizowanym z powodu zakażenia chorobą zakaźną wywołaną wirusem SARS-CoV-2 oraz 2 łóżka Intensywnej Terapii.

Komentarze