Kołobrzeg gra razem z WOŚP! Zobacz, co będzie działo się w mieście

Pokazy, koncerty, licytacje i przede wszystkim zbiórka pieniędzy – tak będzie wyglądał 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wiemy jak orkiestra zagra w Kołobrzegu.

Już w niedzielę 28 stycznia największa orkiestra świata znów pokaże na co ją stać. Kołobrzeg tradycyjnie już zagra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W całym mieście nie zabraknie wydarzeń, w czasie których będzie można wrzucić pieniądze do puszek z charakterystycznym czerwonym serduszkiem. Na ulicach miasta kwestować będzie 225 wolontariuszy.

Sztab będzie się mieścił w hali Milenium. To tu przygotowano również szereg atrakcji. Część artystyczna rozpocznie się o godz. 15.30. Wówczas zaprezentują się kołobrzescy artyści: Anastazja Studzińska, Kamil Chołys, Biadule, FreEmotions Art, ID Centrum Aktywności, Wokaliści z Klubu Wojskowego 12 Pułku Logistycznego w Kołobrzegu, Zespół Piosenki i Tańca Tirlitonki, Klub Tańca Sportowego Amber, Stowarzyszenie Artystyczno-Taneczno-Sportowe ZAJA, Szkoła Tańca Swan Dance, Szkoła Tańca Mafama oraz Szkoła Tańca VSDS. Na godz. 18.45 zaplanowano występ gwiazdy wieczoru, wokalistki Mai Hyży, a o godz. 20 odbędzie się „Światełko do nieba”.

W kompleksie Milenium już od rana nie zabraknie jednak aktywności sportowych, a o godz.11 w holu głównym rozpocznie się kiermasz Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza. Tradycyjnie już wiele będzie się działo przed kołobrzeskim ratuszem. Tu już od godz. 10 niezawodnie kwestować będą: OSP Tryton, motocykliści z grupy Voyager, ratownicy WOPR i SAR, rekonstruktorzy z GRH Kołobrzeg, Drużyna Czarnego Dębu, Muzeum Oręża Polskiego, kierowcy z Drift Team Kołobrzeg oraz Stowarzyszenie Miłośników Dawnej Motoryzacji. Po kilku latach przerwy do orkiestrowego grania w tym miejscu powracają także służby mundurowe. Komenda policji nie tylko zapewni bezpieczeństwo wolontariuszom, ale w tym roku także wystawi namiot edukacyjny. Policjanci pokażą swoje wyposażenie, radiowozy, a ciekawostką będzie także prezentacja przygotowana przez technika kryminalistyki. Dwa wozy zaprezentują także strażacy, a każdy zainteresowany będzie mógł zapoznać się także ze specyfiką służby oraz specjalistycznym umundurowaniem wykorzystywanym podczas interwencji. Na miejscu swój sprzęt będą także pokazywać funkcjonariusze straży granicznej. Tuż obok, bo na ul. Mariackiej tradycyjnie kwestować będą Basia i Przyjaciele. W tym miejscu należy liczyć się z tym, że nie zabraknie serwowanych przez nich pyszności (godz.10-17). – Działamy od trzeciej Wielkiej Orkiestry, czyli „stuknęła” nam trzydziestka w tym roku. Zapraszamy na Mariacką w gronie pozytywnie zakręconych ludzi. Będzie fajna zabawa, mnóstwo pyszności. Smalec mamy już przetopiony, także serdecznie Państwa zapraszam – zachęca Barbara Biela. Miejska Biblioteka Publiczna w godzinach od 12 do 20 czekać będzie w oddziale na osiedlu Ogrody. – Będziemy czekać z gorącą herbatą, domowym ciastem i z wieloma atrakcjami. Będziemy śpiewać, tańczyć, słuchać płyt winylowych. Naprawdę warto być na Ogrodach – zaprasza dyrektor biblioteki Monika Dziedzic.

Gdzie jeszcze zagra orkiestra? Kołobrzescy fotografowie oferują WOŚP-ową sesję z Marianami i o godz. 11 czekać będą zarówno przy figurkach mew na ul. Mariackiej, jak i na ul. Sikorskiego przy kortach tenisowych. O godz. 10 spod pomnika Sanitariuszki wyruszy także bieg, na który zaprasza Stowarzyszenie Nadmorscy Biegacze. Będzie to okazja, by wspólnie pobiegać m.in. z prezydent Anną Mieczkowską. Od godz. 10 z portu rybackiego wyruszać będą pokazowe rejsy kutrem Urtyp, a na miejscu czekać będzie również poczęstunek rybnych przysmaków. Natomiast od godz. 12 na plaży centralnej spotkać będzie można kołobrzeskie morsy, a także Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Rega. Od 11 rozpoczną się również warsztaty w Muzeum Bursztynu przy ul. Waryńskiego 5. Nad morzem pojawią się także operatorzy dźwigów, dzięki którym będzie można podziwiać widoki z wysokości nawet 60 metrów.

W tym roku WOŚP gra pod hasłem: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”. 32. Finał dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Komentarze