Kołobrzeg pomaga Ukrainie – ruszyła zbiórka

Kołobrzeg pomaga Ukrainie – pod takim hasłem ruszyła zbiórka darów, które trafią bezpośrednio za naszą wschodnią granicę.

Szanowni Państwo w trudnym położeniu w jakim znajduje się dzisiaj Ukraina my mieszkańcy chcielibyśmy jej pomóc. Wojna jest czymś okropnym i każda pomoc jest potrzebna. Organizujemy zbiórkę na zakup leków oraz środków opatrunkowych, które przekażemy do Wojskowego Szpitala Weteranów Wojennych Ivano Frankivsk Oblast w mieście Kołomyja – informują przedstawiciele firmy Afgru – Med, inicjatorzy akcji. Jak mówią, jest to reakcja na list, jaki otrzymali z prośbą o pomoc. – Bardzo chcielibyśmy podziękować komendant Bałtyckiego Hufca Morskiego Pani Oldze Korowackiej oraz całej komendzie Hufca: to nasi kołobrzescy harcerze wkrótce rozpoczną bezpośrednią zbiórkę. Plakat akcji projektuje  Agencja Reklamowa Ris z Kołobrzegu – dodają.

Pomóc może każdy z mieszkańców. Wszystkie osoby zainteresowane udzieleniem pomocy proszone są o kontakt z koordynatorem zbiórki pod numerem: 788671402.
Wszystkie zebrane dary inicjatorzy zbiórki zamierzają dostarczyć bezpośrednio na Ukrainę. Transport ma wyruszyć 5 marca o godz. 18 z Placu Ratuszowego i do tego czasu trwa zbiórka.

Komentarze