Kołobrzeg Solidarny z Ukrainą [ZDJĘCIA, WIDEO]

Kilkaset osób protestowało dziś w Kołobrzegu przeciwko wojnie wywołanej przez Rosję.

Na Placu Ratuszowym zebrali się ci, którzy chcieli wyrazić swoją solidarność z Ukrainą. Wśród zgromadzonych było także wielu obywateli Ukrainy z barwami narodowymi i transparentami prezentującymi antyrosyjskie hasła. Ukraińcy dziękowali też za wsparcie, jakiego udzielają im Polacy.

Do zebranych przemówił m.in. Henryk Kołodziej, konsul honorowy Ukrainy. Z kolei prezydent Anna Mieczkowska poinformowała o pomocy, na jaką mogą liczyć obywatele Ukrainy.

ZOBACZ WIDEO

Dziś rozpoczęła się zbiórka materiałów opatrunkowych i środków do higieny osobistej. Dziś akcję prowadzono w Urzędzie Miasta. Od poniedziałku do piątku dary można przekazywać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – do magazynu Sezam przy ul. Unii Lubelskiej 35, od godziny 9.00 do 13.00.vW poniedziałek zostanie otwarty także punkt informacyjny przy ulicy Okopowej 15 ,w Centrum Spraw Społecznych i będzie czynny od godziny 7.30 do 15.30.
Miasto zapewnia w szkołach pomoc psychologiczną wszystkim dzieciom pochodzenia ukraińskiego uczęszczającym do miejskich jednostek oraz ich rodzinom. Wsparcia udziela także stowarzyszenie Kropka Wolni od Uzależnień – psycholodzy dostępni są pod numerem telefonu 600 964 749 oraz od poniedziałku na stałym dyżurze w punkcie informacyjnym przy Okopowej 15. Świadczona pomoc dostępna będzie również w języku ukraińskim. Telefon do punktu informacji to 94 71 36 151 lub końcówki 152 i 153. Miasto ma także zadeklarowanych wolontariuszy, którzy oferują pomoc prawną.
Jak podaje MSZ Informacje o pomocy dla obywateli Ukrainy po przekroczeniu granicy polskiej dostępne są pod numerem infolinii Urzędu do Spraw Cudzoziemców: +48 47 721 75 75.

Komentarze