Kołobrzeg trenuje dziś z medalistkami olimpijskimi [WIDEO, ZDJĘCIA]

Otylia Jędrzejczak, Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan i Natalia Czerwonka – cztery medalistki olimpijskie odwiedziły dziś Kołobrzeg w ramach akcji „Mistrzynie w Szkołach”.

Wspólnie wzięły udział w lekcji WF-u z uczennicami kołobrzeskich szkół. Akcję zorganizowała  fundacja Otylii Jędrzejczak. Jej celem jest motywacja dziewczynek do zdrowego i aktywnego trybu życia. Zajęcia skierowane są do uczennic z dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich, bo właśnie w tej grupie wiekowej notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wf. Dziś w hali Milenium pojawiło się kilkaset młodych dziewczyn. Mogły wziąć udział nie tylko we wspólnym treningu z mistrzyniami, ale także porozmawiać o kulisach zawodowego sportu, czy opowiedzieć o swoich problemach w aktywnym dorastaniu.

Otylia Jędrzejczak, jedyna polska mistrzyni olimpijska w pływaniu, zaprosiła do Kołobrzegu dwie wybitne lekkoatletki Małgorzatę Hołub-Kowalik i Igę Baumgart-Witan, które z ostatnich igrzysk w Tokio wróciły ze złotymi i srebrnymi medalami, a także znaną łyżwiarkę szybką Natalię Czerwonkę, medalistkę zimowych igrzysk w 2014 roku.

ZOBACZ WIDEO

 

Komentarze