Kołobrzeg z nagrodą za budownictwo komunalne

Nasze miasto zajęło drugie miejsce w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego Wspólnota, w kategorii „Budownictwo komunalne i społeczne 2000-2020”.

Kołobrzeg został sklasyfikowany na podium w kategorii miast powiatowych. Ranking został opracowany przez zespół naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego na podstawie danych GUS. W jaki sposób powstał ranking? Ogólna liczna mieszkań komunalnych oraz społecznych czynszowych wybudowana przez jednostkę samorządową została podzielona przez 1000 mieszkańców. Uzyskany wskaźnik – liczby takich mieszkań przypadających na tysiąc mieszkańców – posłużył do zbudowania rankingu za lata 2000-2020. – Prestiżowe drugie miejsce to dla nas ważne wyróżnienie, bo Wspólnota to Pismo Samorządu Terytorialnego, które w sposób matematyczny, czyli obiektywny ocenia i patrzy na budownictwo komunalne na przestrzeni ostatnich 20 lat. Wg danych KTBS takich mieszkań w Kołobrzegu powstało niemal 550 – mówi Anna Mieczkowska, prezydent miasta.

Nagrody wręczono podczas XIX Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach, w którym uczestniczył prezes KTBS Robert Cieciora.

 

Komentarze