Kołobrzeg znów powalczy o tytuł “Rowerowej Stolicy Polski”

„Wszyscy Kręcimy dla Kołobrzegu” – pod takim hasłem już w ten weekend odbędzie się akcja zorganizowana przez MOSiR w ramach rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski.

W najbliższą niedzielę, 4 czerwca o godz.10.00 każdy chętny będzie mógł wziąć udział we wspólnym rajdzie rowerowym. Wyjazd odbędzie się spod stadionu im. Sebastiana Karpiniuka. Rowerzyści do pokonania będą mieli 33 km odcinek na trasie -Stadion im. Sebastiana Karpiniuka, Zieleniewo, Charzyno, Pustary, Obroty, Budzistowo, Stadion im. Sebastiana Karpiniuka. Wkrótce ruszą także kolejne rajdy po terenie powiatu.

Do zabawy może dołączyć każdy rowerzysta,  który pobierze mobilną aplikację pn. „Aktywne Miasta”, a w niej wybierze aktywność: jazda na rowerze. Zarówno aplikacja jak i udział w akcji jest bezpłatny.

Pobierz aplikację —> wybierz Kołobrzeg —> KręćKilometryDlaKołobrzegu!

Kręć kilometry dla Kołobrzegu i zdobywaj nagrody!
Za najlepsze wyniki trzech pierwszych kobiet i trzech pierwszych mężczyzn z miasta:

Vouchery podarunkowe do sklepów RTV/AGD:

  • I miejsce 500,00 zł ,
  • II miejsce 300,00 zł,
  • III miejsce 200,00 zł

oraz Vouchery podarunkowe sklepy Rowery Małgośka / Bajk Garaż w Kołobrzegu

Progi do nagród gwarantowanych:

  • Powyżej 300 przejechanych kilometrów z aplikacją: kubek z nadrukiem,
  • Powyżej 1000 przejechanych kilometrów z aplikacją: koszulka z nadrukiem,
  • Powyżej 1600 przejechanych kilometrów z aplikacją: profesjonalna koszulka rowerowa.

Zniżka na serwis rowerów u naszych partnerów:

Bajkgaraż oraz Rowery Małgośka wspierają Kołobrzeg w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski Wszyscy Kręcimy dla Kołobrzegu.
Serwis -20% od 21 maja do 30 czerwca
*dla osób, które mają aplikację i kręcą dla Kołobrzegu

Zniżka na na Basen Milenium dla osób kręcących kilometry dla Kołobrzegu

-20% od cen na Basen Milenium od 1 do 30 czerwca
*dla osób, które mają aplikację i kręcą dla Kołobrzegu

W ramach akcji organizujemy rajdy rowerowe:

04.06.2023 r. – Trasa: 33 km
Kołobrzeg – Zielenniewo – Charzyno – Pustary – Obroty – Budzistowo – Kołobrzeg

11.06.2023 r. – Trasa: 35 km
Kołobrzeg – Grzybowo – Stary Borek – Drzonowo – Przećmino – Korzystno – Kołobrzeg.

18.06.2023 r. – Trasa: 38 km
Kołobrzeg – Sianożęty – Bagicz – Stramniczka – Czernin – Bogucino – Obroty – Budzistowo – Kołobrzeg

25.06.2023 r. – Trasa: 45 km
Kołobrzeg – Rogowo – Roby – Biczyno – Karcino – Głowaczewo – Stary Borek – Kołobrzeg

Miejsce zbiórki: ul. Śliwińskiego 10 (przy stadionie) Odprawa: 09:40 Start: godz. 10:00

Kontakt: w.gall@mosir.kolobrzeg.pl

Idea:

Aktywne Miasta to projekt rekreacyjno – sportowy dedykowany osobom aktywnie spędzającym czas. Aktywne Miasta to portal internetowy oraz aplikacja sportowa, będąca wielofunkcyjnym narzędziem przydatnym każdemu, kto uprawia sport. Aplikacja oferuje 18 dyscyplin sportowych, mierzy czas, pokonany dystans, spalone kalorie, a przebyte szlaki oznacza na mapie. Inicjatorem projektu jest Miasto Bydgoszcz.

Aktywne Miasta to marka powstała na bazie lokalnego produktu, jakim był bydgoski portal informacyjny o tematyce sportowej i rekreacyjnej oraz powiązana z nim aplikacja mobilna pn. Aktywna Bydgoszcz. W 2019 roku na potrzeby organizacji ogólnopolskiej rywalizacji rowerowej aplikacja Aktywna Bydgoszcz została zastąpiona nazwą Rowerowa Stolica Polski. Funkcje bydgoskiej aplikacji pozostały dla jej dotychczasowych użytkowników bez zmian. Dodatkowo Aplikacja została wykorzystana jako narzędzie do organizacji rowerowego konkursu pomiędzy miastami prezydenckimi.

Z początkiem 2021 roku wprowadzone zostały kolejne istotne zmiany. Aplikacja działa pod nową nazwą Aktywne Miasta. Z uwagi na rosnące zainteresowanie miast udziałem w rowerowej rywalizacji produkt rozwija się tak, aby udostępnić wachlarz sportowych możliwości mieszkańcom miast uczestniczących w projekcie.

W ślad zaposzerzeniem funkcjonalności aplikacji oraz jej nową nazwą zmieniony został również layout projektu oraz rebranding samej ikony Aplikacji. Logotyp AKTYWNE MIASTA oparto na grafice przedstawiającej wykres pulsu, który ma symbolizować aktywność, sport, rekreację, życie oraz w elemencie architektonicznym przedstawiającym budynki miasta.

Połączenie tych dwóch elementów graficznych nawiązuje bezpośrednio do samej nazwy aplikacji. Z kolei kolorystyka znaku w odcieniach zieleni podkreśla ekologiczny charakter projektu, jego dynamizm i energię.

Komentarze