Kołobrzeska policja o Sylwestrze – “Mnóstwo pracy”

Kołobrzeska policja apeluje o bezpieczne spędzanie Sylwestra i Nowego Roku.

– Jeszcze na dobre nie rozpoczęła się noc sylwestrowa, a już Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu mają mnóstwo pracy. Tylko ubiegłej doby odnotowaliśmy 7 razy zakłócenie ciszy nocnej poprzez głośne imprezy, 3 razy reagowaliśmy na złośliwe niepokojenie. Przyjęliśmy dwa zgłoszenia dotyczące gróźb. Przekazywaliśmy również nietrzeźwe leżące na chłodzie osoby do instytucji pomocowych – informuje Tomasz Kwaśnik, rzecznik kołobrzeskiej komendy.
Najbliższa Noc Sylwestrowa, będzie inna z uwagi na trwającą pandemię. W czasie działań policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu kołobrzeskiego. Funkcjonariusze pełniący służbę na drogach zwrócą szczególną uwagę na trzeźwość kierujących, przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz stan techniczny pojazdów. Nie będzie „taryfy ulgowej” wobec tych, którzy rażąco będą naruszać przepisy na drodze i tym samym narażać innych na ryzyko utraty życia czy zdrowia. – Apelujemy również o odpowiedzialne korzystanie z fajerwerków. Pamiętajmy też, że koronawirus nie zniknął i w całej Polsce nadal obowiązują przepisy dotyczące walki z rozprzestrzenianiem się choroby Covid-19. Bądźmy odpowiedzialni i bezpiecznie spędźmy okres sylwestrowo-noworoczny – apelują mundurowi.

Policjanci przypominają, że sprzedaż niepełnoletnim fajerwerków lub petard jest przestępstwem i każdy, kto dopuszcza się takiego czynu, podlega karze grzywny, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Informujmy Policję o nieuczciwych sprzedawcach. Pamiętajmy też, że fajerwerki mogą odpalać tylko osoby pełnoletnie i pod żadnym pozorem nie powinny ich odpalać dzieci.

Komentarze