Kołobrzeski Bieg Niepodległości odwołany!

Epidemia koronawirusa uderza także w wydarzenia sportowe.

Przykrą informacją podzielili się organizatorzy Biegu Niepodległości. Zaplanowana na niedzielę tradycyjna impreza biegowa nie odbędzie się.

Walczyliśmy do końca, do ostatniego momentu. Kiedy wszyscy się poddali i zrezygnowali z biegów już dwa, trzy tygodnie temu, byliśmy pewni, że nam się uda, że mamy słuszne argumenty ku temu, żeby pobiegać w 102 Rocznicę Odzyskania Niepodległości w przepięknym Kołobrzegu. Walczyliśmy nawet z Ministerstwem Zdrowia, pisaliśmy do Premiera RP. Cisza, cisza, cisza… Dzisiaj odebraliśmy pozytywna opinię SANEPIDU, który zaakceptował przygotowane przez Nas zasady bezpieczeństwa i ochrony zdrowia zawodników podczas biegu. Odebraliśmy pozytywną decyzję Starosty Powiatu Kołobrzeskiego zezwalającą na organizację biegów na zaplanowanych trasach, w myśl zasad opracowanych w regulaminachg biegów. Mieliśmy i mamy pełne wsparcie ze strony Władz Miasta, przyjaciół z MOSiR Kołobrzeg, sponsorów i fundatorów nagród. Przykro mi…Okazało się, że to nie wystarczy. Dzisiaj w nocy zostanie ogłoszony całkowity zakaz organizacji imprez biegowych, kolarskich i nordick walking do 29.11.2020 r. – czytamy w komunikacie organizatorów.

Wszyscy miłośnicy biegania będą mogli jednak wziąć udział w biegu wirtualnym. Od  soboty od godziny 17.00 w hali kortów tenisowych otwarte będzie biuro zawodów, w którym zawodnicy będą mogli odebrać pakiety startowe oraz pakiet regeneracyjny. Osoby, które nie będą mogły odebrać pakietów, proszone są o przesłanie informacji email z podaniem adresu wysyłki na adres biegzaslubin@gmail.com.

Komentarze