Kołobrzeski Dogtrekking – ostatnia szansa, by wziąć udział w tych niecodziennych zawodach

Już po raz dziesiąty odbędzie się Kołobrzeski Dogtrekking. To wydarzenie dla wszystkich miłośników zwierząt oraz spędzania aktywnie czasu.

Tym razem organizatorzy zaproszą uczestników na boisko w Rościęcinie, skąd wyruszą w bieg na orientację po okolicznych lasach. Żeby wziąć udział w Dogtrekkingu nie trzeba być sportowcem – wystarczą chęci, pies i wygodne obuwie sportowe. Każdy pokonuje dystans we własnym tempie. Cała zabawa polega na tym, żeby odnaleźć wszystkie punkty kontrolne ukryte na trasie i z ich kompletem zgłosić się na mecie. W imprezie może wziąć udział naprawdę każdy. Nie ma ograniczeń co do wielkości czy rasy psa. Udział w Dogtrekkingu zapewnia świetną zabawę na świeżym powietrzu, dostarcza wielu emocji, korzystnie wpływa na kondycję fizyczną, umożliwia kontakt z przyrodą, a przede wszystkim wzmacnia więź pomiędzy człowiekiem a psem.

Za organizację wydarzenia odpowiada sprawdzona od lat ekipa: DogPoint Szkoła dla Psów, Stowarzyszenie Grupa Ratownicza „Paramedic” oraz Stowarzyszenie Husosky. Zabawę podzielono na dwie grupy, a uczestnik sam wybiera, którą trasę chce pokonać: amator – gawędziarz to trasa 8km dla osób, które chcą pospacerować spokojnie po lesie; profesjonalista – sprinciarz to już propozycja trasy 16km dla osób, które mają doświadczenie w podobnych eventach, trasę pokonują sprintem i nie mają problemów z czytaniem mapy.

To ostatni dzwonek by wziąć udział w zawodach. Zapisy trwają do 25 maja. Jest to więc ostatnia szansa, by wziąć udział w zabawie – zapisz się TUTAJ.  Start zawodów 9 czerwca o godz. 10.

POP

Fot. Archiwum

Komentarze