Koncert z okazji święta niepodległości

W ramach miejskich obchodów Święta Niepodległości Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu proponuje koncert zatytułowany „Orła Żołnierskim Szlakiem”, w którego programie obok pieśni patriotycznych będzie okazja do wysłuchania poezji oraz fragmentów tekstów o tematyce historycznej.

Koncert, który wykona Poznański Kwintet Akordeonowy, odbędzie się w sali widowiskowej RCK o godz. 17.00. Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona – bezpłatne wejściówki będą do odebrania bezpośrednio przed wejściem na salę w dniu koncertu. 

Poznański Kwintet Akordeonowy jest jednym z niewielu tego typu zespołów istniejących na świecie. Powstał z inicjatywy profesora Henryka Krzemińskiego, wykładowcy klasy akordeonu Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.  Początkowo wraz z profesorem kwintet współtworzyli jego studenci, a następnie absolwenci klasy akordeonu poznańskiej uczelni, a dziś wykładowcy oraz nauczyciele wszystkich poziomów szkolnictwa artystycznego w Polsce. Zespół prowadzi działalność artystyczną już przeszło 30 lat. W okresie tym Poznański Kwintet Akordeonowy wykonał setki koncertów zarówno w kraju, jak również na estradach Europy, m.in.: Danii, Szwecji, Niemiec, Belgii, Holandii, Francji. Kwintet dokonał wielu nagrań radiowych oraz telewizyjnych w Polsce, Szwecji oraz Francji.

Komentarze