Koniec problemu z hulajnogami? Gdzie zaparkujesz, a gdzie nie wjedziesz? [MAPA, WIDEO]

Władze Kołobrzegu chcą rozwiązać problem z elektrycznymi hulajnogami. Z problemem źle zaparkowanych, porzuconych urządzeń lub użytkowników pędzących wśród ludzi miasto walczyło od lat. W końcu dysponować będzie jednak odpowiednimi narzędziami.

Miasto podpisało porozumienie z trzema operatorami, którzy oferują wynajem urządzeń na terenie Kołobrzegu:  TIER, Bolt oraz LIME. Będzie ono obowiązywało od 1 czerwca. Według umowy miasto wyznaczy  miejsca do parkowania hulajnóg w dwóch strefach – uzdrowisko i centrum. Dodatkowo wyznaczona została strefy bez możliwości wjazdu (w uzdrowisku jest to promenada Morskich Szeptów, a w centrum okolice katedry, placu ratuszowego i część deptaku E. Gierczak).

Operatorzy przystosowują hulajnogi tak, aby nie można ich było pozostawić poza wyznaczonymi miejscami i aby nie mogły wjechać do wyłączonych dla ruchu stref. Poza tym zostanie ograniczona ich prędkość do maksymalnie 20km/h. Mapę miejsc, w których można będzie zaparkować hulajnogę oraz strefy wolne od urządzeń można sprawdzić TUTAJ.

WIĘCEJ W MATERIALE WIDEO

Komentarze