Konkurs na najpiękniejszy wieniec w Dygowie i moc innych atrakcji

Doskonała zabawa czekała na tych, którzy wzięli udział w gminnej imprezie dożynkowej zorganizowanej w Dygowie. Nie zabrakło konkursów z nagrodami, atrakcji dla najmłodszych. Na miejscu był także mobilny punkt szczepień i rachmistrzowie, dokonujący spisu powszechnego.

W sobotę, 11 września uroczystą mszą świętą  w intencji rolników i ich rodzin rozpoczęły się Dożynki Gminne w Dygowie. Mszę świętą odprawił proboszcz parafii Dygowo ks. Piotr Niedźwiadek oraz proboszcz parafii Wrzosowo ks. Kazimierz Koszykowski. Podczas uroczystości poświecono chleby i wieńce dożynkowe przygotowane przez sołectwa: Dębogard, Dygowo, Pustary, Stojkowo i Wrzosowo. Po mszy korowód dożynkowy wyruszył na stadion przy ul. Kolejowej. Starostowie dożynek Sandra Madejsza i Karol Lesiak  przekazali  chleb na ręce  wójta  gminy Dygowo  Grzegorza Starczyka oraz przewodniczącego Rady Gminy Jerzego Leszczyńskiego, którzy zgodnie z tradycją razem  z rolnikami podzielili się  chlebem z mieszkańcami i zebranymi gośćmi. Życzenia rolnikom złożyli:senator RP Janusz Gromek, członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska, starosta powiatu Kołobrzeg Tomasz Tamborski.

 Tradycyjnie sołectwa brały udział w  turnieju rekreacyjnym. Do rywalizacji stanęły: Bardy, Dębogard, Dygowo, Jazy, Miechęcino, Pustary i Stojkowo. Pierwsze miejsce zajęło sołectwo Dygowo, drugie Stojkowa, a trzecie Miechęcino. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez gminę Dygowo oraz Nadleśnictwo Gościno. Rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy wieniec. Pierwsze miejsce  zajęło  sołectwo Dygowo,  drugie Dębogard,  a trzecie  Wrzosowo. Fundatorem nagród była gmina Dygowo i Bank Spółdzielczy w Białogardzie. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci. Klub Kolarski Ziemia Kołobrzeska zorganizował wyścigi rowerowe  dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Na swoich motocyklach imprezę odwiedzili członkowie Klubu Motocyklowego VOYAGER. Jak zwykle dużą  popularnością cieszyło się stoisko Koła Łowieckiego  Świt z Kołobrzegu, gdzie za symboliczną złotówkę można było skosztować wyrobów z dziczyzny, pysznego smalcu i kiszonego ogórka. Desery serowały stoiska  przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich  ze Stojkowa i  Klub Seniora ”Sercem Młodzi” z Dygowa. W trakcie imprezy można było zaszczepić się w mobilnym punkcie szczepień. Z tej możliwości skorzystało 8 osób. Dyżur pełniło również Gminne Biuro Spisowe.

Fot. Marek Kawęcki

Komentarze