Kopali po brzuchu i klatce piersiowej – teraz za to odpowiedzą

Dzięki szybkiej weryfikacji i ustaleniu wizerunków agresorów funkcjonariusze z Ustronia Morskiego zatrzymali  dwóch sprawców pobicia 40-latka. Agresorzy usłyszeli zarzuty dotyczące pobicia i kierowania gróźb karalnych. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Do dyżurnego kołobrzeskiej jednostki trafiło zgłoszenie o bójce na promenadzie w Ustroniu Morskim. Ustalono, że dwóch agresywnych mężczyzn przechodząc obok 40-latka nagle rzucili się na niego przewracając go na ziemie. Później agresorzy zaczęli go kopać po brzuchu i klatce piersiowej. Pobity mężczyzna zdołał wstać i uciec do mieszkania kolegi. Pokrzywdzony doznał złamania palca ręki i stłuczenia żeber.
Dzięki policjantom już  dwa dni po zdarzeniu zatrzymano sprawców pobicia. Funkcjonariusze dokonali weryfikacji zapisów monitoringu w miejscu gdzie doszło do ataku na mężczyznę. Ustalili wizerunki 36 i 23-latka, mieszkańców gminy Kołobrzeg i dokonali ich zatrzymania.
Sprawcom pobicia przedstawiono już zarzuty dotyczące pobicia. Młodszy z nich usłyszał drugi zarzut kierowania gróźb karalnych wobec kolegi pokrzywdzonego 40-latka. Mężczyznom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, dodatkowo zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Komentarze