Kotwa nadal liderem, ale łatwo nie było [ZDJĘCIA]

Kotwica Kołobrzeg pozostaje liderem drugiej ligi. W piątkowy wieczór zespół Macieja Bartoszka pokonał Sandecję Nowy Sącz.

Chociaż na stadionie im. Sebastiana Karpiniuka zmierzył się lider z ostatnią drużyną w tabeli, to mecz miał bardzo wyrównany przebieg. Kotwica w pierwszej połowie nie oddała żadnego celnego strzału, ale prowadziła 1:0, gdy w 22. minucie do własnej bramki trafił Mateusz Bartków, po wstrzeleniu piłki w pole karne przez Michała Cywińskiego. Drugą odsłonę również lepiej rozpoczęli przyjezdni, ale to Kotwica w 62. minucie podwyższyła na 2:0 po strzale z dystansu Cywińskiego. Goście jednak nie odpuszczali i w końcówce było nerwowo, gdyż Sandecja zdobyła bramkę kontaktową. Kotwica broniła się jednak mądrze i trzy punkty zostały w Kołobrzegu. Trener Kotwicy Maciej Bartoszek mówił po meczu, że nie zawsze liczy się styl, a ważne dla niego są punkty.

Kotwica ma 33 punkty i bez względu na wyniki innych spotkań pozostanie na czele drugiej ligi. Teraz przed naszym zespołem dwa mecze wyjazdowe w Bytomiu i Elblągu, a w Kołobrzegu Kotwa zagra 2 grudnia z Lechem II Poznań.