Kotwica chce remontu stadionu i zbiera podpisy. Urząd Miasta odpowiada

Władze piłkarskiej Kotwicy apelują do swoich kibiców o wypełnianie petycji dotyczącej rozpoczęcia remontu obiektu piłkarskiego przy ul. Śliwińskiego.

– Z głębokim zaniepokojeniem obserwujemy poczynania władz Urzędu Miasta Kołobrzeg w sprawie ogłoszenia przetargu na modernizację stadionu piłkarskiego, w tym wymianę nawierzchni trawiastej na hybrydową, montaż systemu jej podgrzewania, modernizację oświetlenia stadionu i inne roboty zgodne z wytycznymi PZPN i UEFA – czytamy we wstępie apelu do kibiców.

W piśmie czytamy również, że zarządowi Kotwicy nie udało się spotkać z panią prezydent, by wyjaśnić aktualną sytuację. – Dlatego też głęboko ubolewając i nie zgadzając się z zachowaniem władz naszego Miasta, podjęliśmy decyzję o przygotowaniu petycji do Prezydent Kołobrzegu o niezwłoczne ogłoszenie przetargu na modernizację naszego stadionu. Z uwagi na brak boisk treningowych w Kołobrzegu i zgodnie z aktualnymi wytycznymi UEFA, Zarząd Klubu w uzgodnieniu z władzami Miasta już w lipcu 2023r., podjęli decyzję o montażu murawy hybrydowej – zgodnie także z ogłoszonym wtedy przetargiem i wnioskiem na dofinansowanie inwestycji z budżetu Państwa. Pragniemy przypomnieć, że ruszył właśnie w PZPN proces licencyjny na nowy sezon. Niezbędnym warunkiem uzyskania licencji na grę w I Lidze jest posiadanie systemu podgrzewania murawy. Dlatego też dążąc do przyspieszenia działań Miasta wnosimy o natychmiastowe ogłoszenia przetargu i podjęcia koniecznych działań w tym zakresie – napisały władze Kotwicy zachęcając jednocześnie swoich kibiców do podpisywania elektronicznej petycji.

Na odpowiedź Urzędu Miasta nie trzeba było długo czekać.

– Szanowni Państwo. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami trwa przygotowanie inwestycji pod nazwą “Modernizacja Miejskiego Stadionu im. Sebastiana Karpiniuka”. W tym tygodniu do urzędu trafiła dokumentacja od firmy projektowej. Jesteśmy po spotkaniu z projektantami – program funkcjonalno-użytkowy dla całego przedsięwzięcia wymaga jeszcze kilku poprawek. Jednak całe postępowanie jest realizowane zgodnie z przyjętym planem – spodziewamy się, że za około dwa, trzy tygodnie będziemy mogli ogłosić przetarg na to zadanie.
Doceniamy zaangażowanie Klubu, ale nie ma powodów do zaniepokojenia. Podtrzymujemy wcześniejsze deklaracje, że podgrzewana murawa gotowa będzie w miesiącu lipcu – o czym mówiliśmy od początku rozpoczęcia całej procedury. Dodam, że nieprawdą jest – na co powołuje się w swoim oświadczeniu klub – na brak możliwości spotkania z władzami miasta. Prezes Adam Dzik rozmawiał z Prezydent Miasta Anną Mieczkowską na początku tego miesiąca. Już dziś mogę powiedzieć, że modernizacja stadionu zostanie wykonana bez względu na to jak wiele osób pod petycją się podpisze – czytamy w oświadczeniu otrzymanym od rzecznika Urzędu Miasta.

Kotwica Kołobrzeg znajduje się obecnie na drugim miejscu w tabeli II ligi i liczy się w walce o awans.

Komentarze