Kotwica powiększa przewagę

11 wygraną w sezonie zanotowali piłkarze Kotwicy Kołobrzeg.

Tym razem skromnie pokonali Górnika Polkowice 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 73 minucie Damian Kostkowski. Dzięki tej wygranej Kotwa umocniła się na prowadzeniu w tabeli. Część innych spotkań ułożyła się bowiem po myśli kołobrzeżan. Swojego meczu nie wygrał choćby wicelider, Polonia Warszawa. Czarne Koszule zaledwie zremisowały z Garbarnią Kraków 1:1. Przegrał też Znicz Pruszków (1:0 z GKS Jastrzębie). Oznacza to, że Biało-Niebiescy mają już 10 punktów przewagi nad drugą Polonią i trzecim KKS-em Kalisz. Do końca pierwszej rundy pozostały trzy spotkania, co oznacza, że już żaden zespół nie wyprzedzi Kotwicy na półmetku rozgrywek. Przed zimową przerwą drugoligowcy zagrają jednak jeszcze dwa mecze z rundy rewanżowej. Rozpędzona Kotwica ma więc szansę jeszcze mocniej wyśrubować swoją przewagę przed wiosenną częścią rozgrywek.