Kotwica wskoczy na drugie miejsce?

Drugi zespół Łódzkiego Klubu Sportowego przyjedzie do Kołobrzegu, by zmierzyć się z Kotwicą Kołobrzeg.

Kołobrzeżanie pokrzepieni ostatnią wygraną w Puławach będą chcieli podtrzymać dobrą passę i zdobyć kolejne trzy punkty. Łatwo jednak nie będzie. ŁKS z dorobkiem 40 punktów plasuje się na 5 pozycji w tabeli i traci do ekipy kołobrzeskiej 6 oczek. Łodzianie potrafią napsuć krwi faworytom, o czym przekonał się na własnym stadionie KKS Kalisz zaledwie remisując starcie 2:2.

W ostatnich dwóch spotkaniach zespół z Łodzi zwyciężył z Olimpią Elbląg 3:1 spychając rywala w okolice strefy spadkowej, a następnie zremisował z Lechem II Poznań 2:2. W starciu z drużyną poznańską ŁKS prowadził już 2:0 i nie zdołał utrzymać przewagi. W pierwszym meczu w Łodzi po emocjonującej walce górą była Kotwica wygrywając 3:2.

Jak będzie teraz? Pomimo licznych wiosennych wpadek zespół pod wodzą nowego trenera Ryszarda Tarasiewicza nadal liczy się w walce o bezpośredni awans do I ligi. Oba zespoły wyprzedzające Kotwicę rozegrały swoje mecze już w piątek. Pogoń Siedlce wygrała w Częstochowie, natomiast KKS dopiero w ostatniej akcji meczu uratował remis w Bytomiu. Oznacza to jednak, że w przypadku wygranej Kotwica może awansować na drugą pozycję w tabeli.

Starcie Kotwicy z rezerwami ŁKS w niedzielę o godzinie 14:00.

Fot. Karol Skiba/Archiwum

Komentarze