Kotwica z licencją! W niedzielę mecz o pierwszą ligę!

Kotwica Kołobrzeg otrzymała licencję na grę w pierwszej lidze.

Po tym, jak w ubiegłym tygodniu klub nie otrzymał licencji na ewentualne uczestnictwo na wyższym szczeblu rozgrywek, władze MKP złożyły odwołanie. Musiały również uregulować sprawy, które wskazała Komisja Licencyjna PZPN. Mamy już oficjalny komunikat dotyczący licencji dla klubu: – Komisja postanowiła przyznać klubowi Kotwica Kołobrzeg: licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi w sezonie 2024/2025 z nadzorem finansowym, infrastrukturalnym oraz; nałożyć na klub środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 23 000 zł za naruszenie kryteriów F.03 oraz F.04 Podręcznika Licencyjnego.

Nadzór infrastrukturalny wynika z faktu, że stadion im. Sebastiana Karpiniuka nie spełnia jeszcze pierwszoligowych norm. Miasto ogłosiło już jednak przetarg na modernizację obiektu i o to zadanie kibice mogą już być spokojni. Kara 23 tysięcy złotych wynika z zobowiązań Kotwicy wobec pracowników klubu.

Teraz już wszystko w nogach i głowach piłkarzy. Stawką niedzielnego meczu z Hutnikiem Kraków jest bezpośredni awans do pierwszej ligi. Początek meczu o godz. 20.15. Spotkanie zostanie rozegrane przy pełnych trybunach, a klub wyprzedał już wszystkie bilety. Mecz będzie transmitowany również na antenie TVP Sport.

Komentarze