Krok w stronę Kołobrzeskiego Muzeum Sportu

Trwają prace nad stworzeniem Muzeum Kołobrzeskiego Sportu. Pomysłodawcy tej idei podziękowali pierwszym osobom, które uwierzyły w ten projekt i zachęcają do wsparcia kolejnych fanów sportu.

Społeczną ideę ogłoszono w maju ubiegłego roku.  Wybrano lokalizację przy ulicy Łopuskiego,  czyli w sąsiedztwie najważniejszych obiektów sportowych w mieście. Robert Sylwesiuk, prezes Socios Kotwica mówi, że udało się już sprzedać kilkadziesiąt cegiełek, czyli zebrać fundusze, dzięki którym inicjatywa nabiera realnych kształtów. Część z tych osób odebrała już symboliczne cegiełki i podziękowania. Wiadomo już, że pozyskane fundusze pozwolą na opracowanie pierwszej sekcji muzeum poświęconej koszykówce. Opracowaniem merytorycznym tego zadania zajmuje się Grzegorz Bargiel, a obecnie trwa kompletowanie całego zespołu projektowego.

Wciąż prowadzona jest sprzedaż kolejnych cegiełek, które pozwolą na stworzenie następnych części muzeum poświęconych takim sportom, jak piłka nożna, lekkoatletyka czy posiadające duże tradycje w mieście łucznictwo. Pomysłodawcy zachęcają wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek materiały historyczne lub po prostu wiedzę do wsparcia projektu. Więcej na ten temat już wkrótce.

Komentarze